Dałam 43 pkt. ;p i najlepsze dam .
` trzeba wymienić frazeologizmy na normalne zdania.

Mój kolega Kamil to dopiero "rogata dusza" .Nieraz jego "ostry język" komuś dopiecze. Chociaż uchodzi za "czarną owcę" naszej klasy, potrafi być "łagodny jak baranek". Czasami nawet jego "ptasi móżdżek" wymyśli coś , czym zaskoczy nas wszystkich. "Piętą achillesową" Kamila jest matematyka. Rozwiązywanie zadań przy tablicy, to w jego przypadku iście " syzyfowa praca " . Powiedział kiedyś , że boi się pani uczącej matematyki jak " diabeł święconej wody " . Często " ma z nią na pieńku " . Na klasówkach nieustannie " zapuszcza żurawia" do Kaśki, która doskonale rozwiązuje zadania . Niektórzy mówią nawet, że Kamil " smali do niej cholewki". Chociaż " nosi głowę wyżej nosa " lubię go .

"....." frazeologizm.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T20:22:15+01:00
Mój kolega Kamil to dopiero jest nieustępliwy.Nieraz jego złośliwość komuś dopiecze. Chociaż uchodzi za kozła ofiarnego naszej klasy, potrafi być miły. Czasami nawet jego mały mozg wymyśli coś , czym zaskoczy nas wszystkich. Słabym punktem Kamila jest matematyka. Rozwiązywanie zadań przy tablicy, to w jego przypadku iście praca bez sensu . Powiedział kiedyś , że boi się pani uczącej matematyki jak ognia . Często się z nią kłoci. Na klasówkach nieustannie ściąga do Kaśki, która doskonale rozwiązuje zadania . Niektórzy mówią nawet, że Kamil zaleca się Kaśce. Chociaż chce być najlepszy lubię go .
1 5 1
2010-01-20T20:25:00+01:00
Mój kolega Kamil to bardzo nie grzeczny chłopak. Nie raz potrafi przegadać komuś do rozumu. Chociaż uchodzi za największego łobuza w klasie, potrafi być bardzo serdeczny. Czasami jego mało wiedzący móżdżek wymyśli coś co zaskoczy nas wszystkich. Najsłabszy jest w matematyce. Rozwiązywanie zadań przy tablicy to jego słabość ponieważ nadal nie potrafi rozwiązać żadnego zadania. Powiedział kiedyś że ogromnie boi sie pani uczącej matematyki. Często sprzecza się z nią. Na sprawdzianach ciągle ściąga od Kaśki, która doskonale rozwiązuje zadania. Niektórzy mówią nawet że Kamil jej nadskakuje. Chociaz jest zarozumiały, lubię go.
2 5 2