Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-20T22:29:04+01:00
W dzisiejszych czasach, dobie informacji i komputerów ludzie gubią gdzieś wartości. W ich codziennym życiu brakuje uczuć i życzliwego słowa. Nie ważne, czy przyjrzymy się nastolatkowi, czy osobie dorosłej. To, co powinno być w ich życiu najważniejsze, ginie gdzieś w szarej codzienności.
Pierwsza sprawa to przede wszystkim brakuje nam wszystkim życzliwości. Coraz więcej osób wstaje rano przysłowiową „lewą nogą” i ma muchy w nosie przez cały dzień. A gdyby tak odrobina uśmiechu? Nie tego szyderczego, z czyjegoś błędu, ale życzliwego. Nie musi być z powodu. Samo to, że wstaliśmy dzisiaj szczęśliwie i mamy przed sobą kolejny dzień powinno wywołać u nas uśmiech od ucha do ucha i nastawić optymistycznie do nadchodzącego dnia.
Druga sprawa to krótka pamięć ludzka. Nie pamiętamy już, jak rodzice w przedszkolu mówili:
- Pamiętaj, mów zawsze „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję”.-
Przytaknęliśmy wtedy głową dumni z nowo nabytej wiedzy. Potem, pierwszego dnia w szkole, pani napisała na tablicy: „Bądź kulturalny. Przepraszaj, proś, dziękuj.” A dziś? Może trzeba, aby ktoś powiedział głośno: TO PODSTAWY WYCHOWANIA! Dlaczego o tym nie pamiętamy? Albo, gdy trzeba komuś przyznać rację, zwłaszcza dorośli dzieciom... Wykręcają się wtedy na wszystkie sposoby, tłumaczą. Przecież to ludzka rzecz się pomylić i tak samo ludzka powiedzieć: „Przepraszam, miałeś rację".Sorry, nie napisałam w punktach.
Powodzenia.!