Przygotuj się do wygłoszenia mowy poświęconej sposobom spędzania wolnego czasu. Niech motten twojego wystąpienia będzie jedna z podanych myśli.

•Telewizja jest gumą do żucia dla oczu.
•Sztuka prowadzenia rozmowy jest dla naszego zdrowia tak samo ważna, jak odpowiednie odżywianie i ruch.
•Telewizja jest jak syrena - mami, zwodzi, a potem wypluwa kości delikwenta.

Muszę napisać to na kartce a potem przeczytać w klasie. Prosze o pomoc :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T21:53:56+01:00
"Telewizja jest jak syrena - mami, zwodzi, a potem wypluwa kości delikwenta"

Tak samo jak większość ludzi w dzisiejszych czasach posiadam telewizor. Zdarza się, że w niektórych domach możemy go zobaczyć nawet w każdym pokoju.
Jednak mim zdaniem to "pudło" jest tylko naszym wrogiem. Taką piękną syreną, która na pierwszy rzut oka wygląda bardzo pociągająco i sympatycznie. Zaczyna nas mamić, zaplątuje nas wokół palca i robi z nami co chce, a na koniec wypluwa kości delikwenta. To przez nią ludzie stają się otępieni, egoistyczni i coraz rzadziej wychodzą z domu. Gdy jest pora "ulubionego serialu" wszystkie ulice pustoszeją... Ludzie pędzą by zobaczyć co się stanie w kolejnych odcinkach "Brzyduli", "Majki", czy "M jak miłość". Nie mają czasu dla własnych przyjaciół, gdyż wywyższają właśnie telewizor, tą "syrenę" ponad nich. Przestają się interesować potrzebami innych, mogliby wlepiać ślepia całymi dniami w śliczną nimfę.
Lecz tak naprawdę te wszystkie seriale są bezwartościowe. Nie zmieniają w naszym życiu nic na lepsze. Niczego nas nie nauczą, nie uświadomią nam jakie popełniliśmy w życiu błędy, czy jak powinniśmy postępować. Stacja telewizyjna bardzo wiele w życiu ludzkim zmieniła. Niestety na gorsze...
9 5 9