Wyjaśnij jak rozumiesz myśl zawartą w przysłowiu : kto sam nie zarobił , nie zna ceny pieniądza .


monety euro maja ten sam awers . różnią sie rewersem . slowackie monety euro mają na rewersie godło słowacji , zamek w bratysławie , górę krywań.
zaproponuj , kogo i co umieściłbyś na rewersue polskich monet euro . uzasadnij swój wybór .

2

Odpowiedzi

2010-01-20T21:51:43+01:00
Moim zdanie przysłowie to oznacz iż osoba która nie pracowała aby otrzymać zapłatę nigdy nie zrozumie ile wysiłku ktoś włożył aby zarobić pieniądze.

Na rewersie polskiej umieścił bym widok na wawel ponieważ kojarzy to się każdemu z polską a poza tym jest dla nas to wyjątkowe miejsce bo tam spoczywają szczątki naszych wielkich przodków miedzy innymi królów polski i generała Sikorskiego.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T22:00:20+01:00
Przyslowie oznacza że trzeba doświadczyć czegoś na własnej skórze, żeby to zrozumieć... np. gdy twój kolega czy koleżanka straci bliską osobę, nie będziesz wiedzieć co to znaczy dopóki sam jej nie stracisz...


umieściłabym na polskiej monecie Lecha Kaczyńskiego, ponieważ uważam iż zasłużył on się dla Polski. Wprowadził wiele dobrych zmian, które z pewnością przez najbliższe parę lat będą widoczne w naszym kraju. Według mnie dba on o dobro Polaków i godnie reprezentuje tytuł prezydenta.

to jest przykład, możesz wybrać sobie kogo Ci się podoba, bo to twoje zdanie ;)
2 3 2