Odpowiedzi

2010-01-20T22:33:08+01:00
Istnieje wiele zagrożeń czyhających na człowieka. Czy internet jest jednym z nich, czy może to okno na świat?

Osoba, która używa internetu, może się od niego uzależnić. Przestaje wtedy kontaktować się z innymi. Doprowadza to do osamotnienia lub choroby psychicznej. Leczenie w takim przypadku jest obowiązkowe. Jednak niektórzy lekceważą to, myśląc, że nic im się nie dzieje. Wielu ludzi jest uzależnionych nie tylko od internetu, ale także od komputera. Nie potrafią powstrzymać się, np. od grania. Czasem spędzają przy komputerze nawet kilkanaście godzin w ciągu doby.

Dostęp do internetu powoduje także liczne zaburzenia zdrowia. Jednym z nich jest pogorszenie wzroku lub nawet jego utrata. "Mrugające" monitory powodują, że nasze oczy męczą się i są coraz słabsze, a przez to podatne na różne uszkodzenia. Zapewne niejeden człowiek stracił już wzrok, ponieważ zlekceważył zagrożenie.

Poprzez niektóre komunikatory internetowe, jak Gadu-Gadu, czat, możemy poznać wiele osób. Nie koniecznie musi byc to rówieśnik. Przed ekranem rozmówcy może siedzieć równie dobrze zboczeniec. Wiele dziewczyn, które poznały chłopaków przez internet, często się z nimi umawia. Jest to dowód bezmyślności. Ten "kolega" może okazać się pedofilem i skrzywdzić panienkę.

Pomimo tych wszystkich negatywnych argumentów, które przytoczyłam, internet ma także swoje dobre strony. Nie wychodząc z domu, można załatwiać formalności w banku lub zakupić różnorakie przedmioty na aukcjach. Wiele osób korzysta z internetowych sklepów, jednak nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi. Mogą nas zwyczajnie oszukać, poprzez niewysłanie wybranego produktu, lub wysłanie rzeczy, która nie została przez nas zamówiona.

Zaletą internetu jest również to, że możemy skorzystać z wielu wyszukiwarek, aby znaleźć niezbędne informacje na dany temat. Najbardziej popularną z nich jest wikipedia.

Internet ma wiele dobrych stron. Według mnie jest on zagrożeniem. Niebezpieczeństwo czyha wszędzie, a w internecie największe. Niewinne spotkanie z nieznajomym, możemy przypłacić życiem, a mamy je tylko jedno. Należy więc je pielęgnować i pamiętać, że czasami nie warto ryzykować.
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-20T22:36:42+01:00
Internet powstał w 1969 roku. Na początku był wykorzystywany przez wojsko, aby po kilku latach stać się ogólnie dostępnym środkiem masowego przekazu znanym na całym swiecie. Musimy się jednak zastanowić nad ważnym pytaniem: "Internet to zagrożenie czy okno na świat"? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, chcąc być bowiem rzetelnym musimy pamiętać o jego plusach i minusach.

Dzięki globalnej sieci w każdym momencie, w każdym miejscu na Ziemi możemy sprawdzić potrzebne nam w danej chwili informacje. Net ma tak duży zasób wiadomości, że najprawdopodobniej znajdziemy na każde pytanie satysfakcjonującą nas odpowiedź.

Następną zaletą Internetu jest możliwość nawiązywania bezpośrednich kontaktów międzynarodowych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy świat staje się globalną wioską, a my Polacy już w maju bieżącego roku wejdziemy do Unii Europejskiej. Możemy wymieniać swoje poglądy, poznać bliżej kulturę i tradycję.

Kolejnym argumentem potwierdzającym przydatność sieci w życiu codziennym jest oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki łączu nie wychodząc z domu, możemy dokonywać zakupów, opłacać rachunki.

W rzeczywistości Internet ma też drugie oblicze. Nie możemy zapominać, że często staje się ono źródłem uzależnień. Wielu ludzi bardzo dużo czasu poświęca przed monitorami komputerów, nie zdając sobie sprawy, z tego że marnują czas. Ma to swoje konsekwencje, np. zaniedbują rodzinę, życie towarzyskie.

Innym minusem, jaki pojawia się podczas korzystania z Internetu, jest zagrożenie różnymi chorobami. Wiele osób, które zbyt długo przesiadują przed ekranami komputerów, ma kłopoty ze wzrokiem i kręgosłupem. Zapewne prędzej czy później będą one nosić okulary i korzystać z usług rehabilitanta.


Internet zagrożeniem czy oknem na świat? Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw dochodzimy do wniosku, że w rzeczywistości ten środek przekazu ma tyle samo zwolenników co przeciwników.
Oczywiście ów stan rzeczy może ulec zmianie, bowiem ludzie wciąż szukają czegoś nowego, rozwijają swe umiejętności. Niewątpliwie Internet częściej wybierają młodzi ludzie.
5 4 5