Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T08:54:27+01:00
- wyświetlanie rożnych złośliwych napisów czy komunikatów na ekranie
- uszkadzanie bądź kasowanie danych
-spowalnianie pracy komputera czy obciążanie sieci (w tym łącza internetowego)
- utrudnianie lub uniemożliwianie pracy na komputerze (np. nie możesz uruchomić niektórych programów)
-blokowanie urządzeń (np. klawiatury), unieruchamianie komputera czy nawet fizyczne uszkodzenie komputera (np. poprzez ciągłe włączanie i wyłączanie jakiegoś urządzenia)
-mogą usuwać pliki, niszczyć informacje na dysku oraz otwierać tylne furtki dla hakerów
- powielają się nie niszcząc plików, potrafią bardzo szybko się reprodukować, nasycając sieć i powodując jej
awarię
1 5 1
2010-01-21T12:12:09+01:00
Wirusy mogą usuwać pliki,obciążać sztucznie procesor(co spowalnia komputer),mogą modyfikować złośliwie system i inne programy np.jest wirus który infekuje system i co parę minut uruchamia sie przeglądrka ze stronami erotycznymi.

konie trojanskie mogą szpiegować użytkownika.Mogą przechwycać wpisywane przez niego klawisze na klawiaturze,co mogą wykorzystywać np. przestępcy chcący poznać hasła i numery kart kredytowych. Mogą też zagnieździć się w systemie ,same się uaktualniać,dzięki nim można zdalnie przejąć kontrolę nad komputerem.Jest niebezpieczny gdyż może zdalnie wykorzystać nasz komputer do celów sprzecznych z prawem,np ataki na inne komputery,zjawisko to nazywa się "komputer-zombie"

Robaki to programy które po dostaniu się do komputera szybko się przenoszą "mnożą" na inne komputery,głównie poprzez pocztę e mail.Znajdują kontakty e-mail zapisane w programach pocztowych i same się rozsyłają.Najczęściej są one nie zauwazalne,nie niszczą plików itp.

Rootkit to złosliwy pogram który dba o to abyśmy nie wykryli wirusa,trojana itp. w komputerze.Modyfikuje jądro systemu i ukrywa szkodliwe procesy,oraz usługi tak że nie są widoczne w menedrzeże zadań,co utrudnia nam się zorientowanie że w systemie dzieje się coś zlego

programy szpiegowskie mogą niezauważone zbierać informacje o użytkowniku komputera(historię odwiedzanych przez niego stron www,dane osobowe,nr-y kart płatniczych,zainteresowania użytkownika,rozmowy gg,e-maie