Odpowiedzi

2010-01-21T14:57:41+01:00
Moje zdanie na ten temat jest chyba takie same jak innych.
A więc myślę , iż warto kłamać w dobrej wierze, ale w sytuacji bardzo poważnej, Ale skoro to miało by zagrażać komuś , nie miało by to sensu. Dzieci w wieku 13 lat nierozumieją jeszcze dobrze tego słowa i starają się robić prawie wszystkow brew sobie. To jest niesprawiedliwe aby ktoś kłamał. Każdy mówi że prawda wyjdzie na jaw. I ma racje to jest prawda niezalęznie od czego i tak czym prędzej tym później ktoś się o tym dowie. Niektórzy myslą , że jak nie pwoiedzą prawdy , to komus będzie to niezależne Nieprawda! Ta osoba potem będzie się czu7ła osoprnie , a tym bardziej nie będzie mu już ufała . Bo przyjaciel który przestaje być przyjacielem tak naprawdę nigdy nim nie był!
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T15:02:39+01:00
Ludzie ciągle kłamią, niekiedy nawet przychodzi nam to bardzo łatwo.Kłamiemy, bo myślimy, że tak będzie lepiej dla drugiej osoby,chcemy ją chronić, ale czy rzeczywiście tak jest?
Może my mijamy się z prawdą po prostu z czystego egoizmu.
Jesteśmy zwykłymi tchórzami. Mówimy, że robimy to dla innych, lecz w rzeczywistości tak jest nam łatwiej, bo co by było gdyby ktoś odkrył jacy na prawdę jesteśmy.
Staramy się ukrywać swoją prawdziwą twarz, żeby czasem ktoś nie uznał nas za mięczaka.
Oszukujemy siebie i swoich bliskich gubiąc się we własnych kłamstwach.
Mamy nadzieję,że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw, bo zbyt wiele by nas kosztowała.
Ale w rzeczywistości nie potrafimy kłamać. Gubimy się w swoich wymyślonych opowieściach, każdy zna inną wersję lecz brniemy w to dalej, bo uważamy,że już za późno aby się wycofać.
My okłamujemy innych, inni okłamują nas , a to wszystko dla naszego rzekomego dobra.