Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-21T15:35:04+01:00
Głównym bohaterem powieści Ernesta Hemingwaya pt. "Stary człowiek i morze" jest samotny wdowiec-Santiago. Ponad wszystko kocha i ceni morze, na którym spędza większość czasu.

Starzec miał całkiem ciepły wyraz twarzy. Posiadał małe, błękitne oczy, mleczne włosy. Na jego twarzy widniało kilka bruzd. Santiago był wychudzony, jednakże bardzo silny i wysportowany. Znakiem rozpoznawczym rybaka była stara, zniszczona koszula.

Główną cechą starca była odwaga, która towarzyszyła mu nieustannie. Wyprawy morskie nie należały do zbyt wygodnych, spokojnych zajęć. Mimo tego, Santiago nie wyobrażał sobie bez nich życia. Możemy też zauważyć, że rybak posiadał inną istotną cechę-sumienność. Swoje obowiązki wykonywał starannie, najlepiej jak tylko potrafił. Choć niekiedy spotykał się z wieloma przeszkodami, nigdy nie zrezygnował z połowów ryb. Jak się okazuję, oprócz nauczyciela i rybaka, starzec, potrafił być także przyjacielem. Posiadał wiernego kolege Manolina, którego uczył miłości do morza.

Uważam, że Santiago to wspaniały, wyjątkowy człowiek. Poznając go, możemy się przekonać, że istnieją jeszcze ludzie, którzy z taką pasją oddają się wybranemu zajęciu. Myślę, że starzec bez wątpienia zasługuje na prawdziwy, szlachetny medal, odzwierciedlający jego czyste serce.