Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T15:22:23+01:00
Bilbo Baggins był hobbitem. Hobbici to małe istoty, mniejsze od krasnoludów, ale większe od liliputów. Są owłosione na ciele. Hobbici mieli skłonności do tycia, był to lud niepraktykujący sztuk magicznych i lubiący się bawić. Potrafili bezszelestnie znikać, gdy w pobliżu pojawiał się jakieś zagrożenie na przykład człowiek.
Bilbo ubierał się kolorowo, lubił jeść i pospać. KOchał ład i porządek. Uwielbiał on palić tytoń ze swej fajki.Był spokojnym hobbitem. Baggins był na ogół spokojny i zrównoważony lecz podczas wyprawy przejawiaja się jego negatywne cechy, ciągle narzekał, myśląc tylko o burczeniu brzucha, a jego lekkomyślność narażała drużynę na niebezpieczeństwa. Jednak po pewnym czasie zaczęły ujawniać się w nim bardzo pozytywne cechy. Stał się odważny i waleczny świadczy o tym choćby jego postawa, którą przyjął w walce z olbrzymimi pająkami. Odznaczał się również dużym sprytem, mówi nam o tym przygoda z beczkami i rozmowa ze smokiem.
Moim zdaniem, Bilbo Baggins był ciekawym bohaterem. Jego postawa świadczy o tym iż każda, nawet najzwyklejsza osoba, może stać się bohaterem, jeśli tylko ujawni swoje najmocniejsze cechy tak jak to zrobił tytułowy bohater.
13 4 13