Odpowiedzi

2010-01-21T16:33:14+01:00
Chłopcy często wybieraja imię Krzysztof -jest on patronem kierowców.

Św. Krzysztof został patronem mostów i brodów, przewoźników, żeglarzy i innych podróżników (a w dzisiejszych czasach - kierowców), oraz miast leżących nad rzekami. Opowieść o nim kojarzy się z magicznym urokiem, jaki zawsze w umysłach ludzi wiązał się z przekraczaniem wody, przechodzeniem "na druga stronę" - drugą stronę mostu, brodu, rzeki. Przejście przez wodę to odwieczny symbol wielkiej przemiany w życiu, podjęcia ważnych decyzji, rozpoczęcia nowego etapu w życiu, także symbol... śmierci. W każdej takiej ciężkiej próbie warto mieć przy sobie opiekuna o nadludzkiej mocy - i stąd pewnie się wzięła popularność św. Krzysztofa.
2 5 2
2010-01-21T16:33:42+01:00
POlecam Jakub
Patron Hiszpanii, Portugalii, zakonów rycerskich, czapników, hospicjów, szpitali, kapeluszników, wikliniarzy, pielgrzymów, sierot, dekarzy.
Jakub Sprawiedliwy (hebr. Ja'akow-el, Ja'akow: "[niech] Bóg strzeże" lub "[ten, którego] Bóg ochrania"; hebr. Cadik: "sprawiedliwy, prawy") (zm. 62) — brat (najprawdopodobniej stryjeczny lub przyrodni - być może syn Józefa z poprzedniego małżeństwa) Jezusa Chrystusa, pierwszy przywódca ("biskup") Kościoła jerozolimskiego, przedstawiciel grupy judeochrześcijańskiej, męczennik.

Podejrzewam, że będziesz musiał sie tego na pamięć nauczyc życiorysu, więc nie ma tego wiele.
2010-01-21T17:54:17+01:00
Wiele jest pięknych i świętych imion męskich .Moim zdaniem powinieneś sam wybrać sobie patrona .
Mogę ci polecić
Wojciech- Św. Wojciech - był to mąż święty i wielki nie tylko z modłów i umartwień, lecz z czynów wielkich, pełnych doniosłości historycznej. Był politykiem kościelnym na europejską skalę. Głosu jego słuchano nie tylko w rodzinnych Czechach, w spokrewnionej Polsce, ale w Niemczech, a nawet w Rzymie i w Paryżu.

Krzysztof - Imie Krzysztof wywodzi sie z jezyka greckiego i oznacza tyle, co "niosacy Chrystusa"

Jerzy - patron rycerzy oraz skautingu (harcerstwa). Główny patron Gruzji, Anglii, Litwy, Portugalii, Katalonii i Bułgarii, należał do Czternastu Świętych Wspomożycieli.
1 4 1