Podane zdania odnoszące się do wyglądu przekształc na takie, które beda dotyczyły cech wewnętrznych, jakie można z tego opisu wyczytac.


Osoba I
Piękne oczy dziewczyny połyskują błękitem spod czarnych, lekko ściągniętych brwi. Okrągłe rumiane policzki, i mały zgrabny,zadarty nosek nadają jej wygląd trochę dziecinny. Ozdobą jej twarzy są ładnie wykrojone usta, których kąciki unosza się do góry. Jasne loki swobodnie spadają na gładkie, wysokie czoło i ocieniają policzki.

Wzór:
Piękne błekitne oczy dziewczyny łagodnie i z pewnym zdziwieniem patrzą na świat, świadcząc o jej spokojnym, anielskim wręcz usposobieniu i skłonności do marzeń, któremu zdaje się przeczytać surowy wyraz czarnych jakby gniewnie ściągniętych brwi................................................................................Ten opis nalezy dokonczyc z tego co jest powyzej wzoru..


Osoba II
Mężczyzna zwraca się ku nam swą szarą starczą twarz. Czoło pokryte zmarszczkami zamyka linia brwi, wyjątkowo krzaczastych i gęstych. Orli nos dźwiga ogromne okulary, zza których spoglądają ciemne oczy o bystrym spojrzeniu. Zacisniete wąskie usta okalają potężne wąsiska zwisające aż na podbródek........


Z góry dzięki ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T18:47:58+01:00
Hej, no więc ja rozwiązałabym to tak:
Mężczyzna zwraca ku nam starą twarz, na której wyraźnie widać czoło pokryte zmarszczkami. Naszą uwagę zwracają wyjątkowo krzaczaste i gęste brwi, które nadają człowiekowi nieco mądrości. Widać, że wiele przeszedł. Na wydatnym nosie dźwiga ogromne okulary. Jego ciemne oczy bystro patrzą na świat. Błysk w nich pozwala nam na wywnioskowanie, iż człowiek kocha życie i z podziwem patrzy na wszystko co go otacza, a zaciśnięte usta świadczą o tym, że mężczyzna uparcie nad czymś myśli. Potężne wąsiska dodają mu poważnego wyrazu twarzy.

Może tak być? ;)
To zadanie było dość trudne...
7 4 7