Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-21T16:40:35+01:00
Jest to bardzo interesująca książka opowiadająca o człowieku o imieniu Scrooge. Posiadał on negatywne cechy charakteru jak złość, nieczułość, skąpstwo. W noc wigilijną odwiedziły go duchy, pierwszym duchem był jego stary przyjaciel Marley, który zapowiedział przyjście następnych trzech duchów, które próbowały go nawrócić do szczęśliwego i pełnego miłości życia. Opowieść kończy się przemianą głównego bohatera na szczęśliwego człowieka.

Opowieść jest bardzo interesująca i wciągająca. Zmusza czytelnika do głębszej refleksji nad samym sobą. Autor poprzez tekst zachęca do zmiany swojego zachowania i wejścia na dobra drogę życia, no, bo jakże takie fragmenty nie maja na nas działać: „Przyznaje ze jest wiele rzeczy, z których mogłem osiągnąć korzyści a z których jednak nie korzystałem”, albo też „(..)gdy się zbliżają święta, myślę o nich nie tylko jako o świętej i czcigodnej pamiątce dla całego świata, ale także jako o chwilach bardzo upragnionych”

Pisarz użył prostego języka, lecz zwroty zawarte w tekście budują obraz grozy i strachu.
Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa książka. Strach i sumienie głównego bohatera jest przyczyną jego zmiany.

2010-01-21T16:44:51+01:00
Opowieść Wigilijna Karola Dickens'a jest bardzo dobrą powiastką ukazującą cechy ludzkie na przykładzie bohatera - Ebenezara Scrooge'a. W lekturze mamy opis wszystkich złych uczuć jakie rządzą człowiekiem, który zapomina o znajomych i innych ludziach. Nie reaguje na nic co ludzkie. Jest zapatrzony w swoje pieniądze, bezwzględny wobec swojego pracownika, a ludzie totalnie nie reagują na niego. Wyrabia sobie taką opinię, że nawet na chodniku nikt nie odezwie się do niego słowem. Podczas czytania możemy mieć wiele refleksji na ten temat i pomyśleć co by było gdybyśmy my tacy byli. Dobrze, że tacy nie jesteśmy - myślimy lecz tak naprawdę 1 cecha Scrooge'a tkwi w nas na pewno ;) trzeba sobie z nią tylko poradzić. Bardzo polecam tą książkę nie tylko w święta ale także jeśli chcemy zapoznać się z krótką ale dużo dającą do myślenia opowieścią.