Odpowiedzi

2010-01-21T16:50:18+01:00
Wśród głównych przyczyn występowania głodu można wymienić:
eksplozję demograficzną w krajach rozwijających się,wolne tempo rozwoju rolnictwa, klęski żywiołowe, niesprawiedliwy podział żywności, błędne decyzje polityczne, wzrost ceny żywności.W Polsce różne organizacje podają, że około 10-25% dzieci w wieku do 14 lat cierpi przez głód i spożywa najwyżej jeden posiłek dziennie. Według obecnych szacunków minimum egzystencji to około 350-390 złotych na osobę.
2010-01-21T16:50:44+01:00
W Polsce wiele dzieci cierpi głód i niedożywienie. NIezależnie od podziału na województwa czy powiaty. Aby temu zapobiegać organizuje się zbiórki w święta, akcje podczas całego roku oraz np zbiera pieniądze w miejscach publicznych czy na koncertach. Pomoc oferują także różne fundacje oraz władze na danym terenie.
Przyczynami tego zjawiska są niskie zarobki rodziców bądź dochód równy prawie zeru, gdyż rodziców nic nie obchodzi. Często problemem jest także alkoholizm lub patologie rodzinne. Uważam, że w takich sytuacjach władze powinny jak najszybiej informować policję a sąsiedzi nie pozostawiać takich sytuacji bez reakcji.
Mam nadzieję, że z roku na rok sytuacja będzie się poprawiać i problemów tego typu będzie w Polsce co raz mniej.