Dedal był budowniczym, który pracował dla króla Krety Minosa, to właśnie na jego życzenie wzniósł Labirynt, wspaniały budynek o niezliczonej ilości komnat i sieci poplątanych korytarzy, w którym zamknięto strasznego potwora Minotaura. Potwór ten był synem żony Minosa, Pazyfae i byka, w którym miała się zakochać ta kobieta. Toteż Minotaur był w połowie człowiekiem, a w połowie bykiem. Po ukończeniu swego dzieła Dedal zapragnął opuścić Kretę i powrócić do ojczyzny, jednak król Minos, nie chciał wyrazić zgody na wyjazd budowniczego, który zna wiele tajemnic państwowych.
R E K L A M A czytaj dalej ↓


Kreta stała się dla budowniczego miejscem niewoli, gdyż bardzo tęsknił za rodzimą ziemią. Ponieważ był bardzo pomysłowym człowiekiem, przyszło mu do głowy, aby zbudować olbrzymie skrzydła, na których on i jego syn, Ikar mogliby poszybować nad morzem i dotrzeć do upragnionej ziemi.
Skrzydła były zrobione z ogromnej ilości ptasich piór sklejonych woskiem, istniało więc ryzyko, że konstrukcja ta może rozkleić się pod wpływem wilgotnego morskiego powietrza lub przy zbytnim nagrzaniu jej słońcem.
Jednak była to jedyna szansa na ucieczkę z Krety. Ojciec ostrzegł Ikara, aby leciał równo, nie szybował zbyt wysoko ku słońcu, ani nie zniżał swych lotów ku tafli morskiej.
Pewnego dnia Dedal i Ikar poszybowali, niczym ptaki ku odległym ziemiom ich ojczyzny. Spełnili tym samym odwieczne ludzkie sny o lataniu, byli pierwszymi lotnikami.
Jednak ich szczęście trwało krótko, gdyż Ikar nie posłuchał przestróg ojca, oszołomiony doznaniami lotu, wzbijał się coraz to wyżej, w końcu promienie słoneczne roztopiły wosk, skrzydła roztopiły się, a nieszczęsny Ikar spadł do wody, tak właśnie zakończyło się jego
W roli Ikara poisz przeżycia związane z lotem . Skorzystaj ze słownictwa:


Widzę : obłoki,niebo ,malejące wyspy,lecącego obok ojca

Czuję: Zachwyt , Euforie ,Rozkosz , powiew wiatru ,odużenie,promienie słoneczne.

Myślę: Jest cudownie , Swiat jest piękny , nikt nigdy nie wzbił sieę tak wysoko ,tego uczucia nie da się zniczym porównac , poznałem tajemnice ptaków

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T19:45:03+01:00
O Bogowie! Widze niebo, obloki, ziemie! Jaki swiat jest piekny! To nie do opisania! Nikt nie wzbil sie tak wysoko, to ja pierwszy poznalem tajemnice ptaków! Co za roskosz! czuje bliskość słonca, nieba ptaków... I slysze ojca , ktory cos do mnie krzyczy. Swiat wydaje sie taki maly. Och jak cudownie!

Pozdro ;))
1 1 1