Udowodnij,że w "Małym Księciu" zarówno dorośli jak i dzieci mogą znaleźć coś dal siebie.Zwróć uwagę na:bohaterów,poglądy narratora, tematykę utworu,ilustracji,dedykacje,język jakim jest napisana ta książka. Proszę o jak najszybsze odpisanie ponieważ potrzebuję to na jutro z góry dziękuje

1

Odpowiedzi

2010-01-21T18:36:52+01:00
Mały Książę- Tą ksiąękę można polecić dzieciom jak i dorosłym.
Na początku wydaje się że ta książka jest dla dzieci. Cienka, zawiera obrazki, tytuł może wydawać się nam że jest ona o przysłowiowym księciu z bajki więc dzieci będą chętnie ją słuchały bądź czytały. Lecz gdy otworzymy i zaczniemy czytać Małego Księcia przekonamy się że jest on nie tylko dla małych dzieci. Książka opowiada o chłopcu który wyrusza ze swojej małej planety i opuszcza swoją różę w poszukiwaniu przyjaciół. Odwiedza kilka planet a raczej asteroidów na których żyje tylko jeden człowiek. Aż wreszcie znajduje przyjaciela.
Pokazując niektóre sytuacje życiowe autor uczy tych którzy czasem nie wiedzą jak postąpić czyli młodzież. Nie wiedzą co zrobić ponieważ nie spotkali się jeszcze z pewnymi problemami, nie wiedzą jakie postępowanie przyniesie najlepszy efekt. Mały Książę gdy odwiedza planety zapoznaje się z dorosłymi i ich zwyczajami. Stwierdza jednak, że dorośli są nieobliczalni. Ja zgadzam się z tym wypowiedzeniem ale z drugiej strony bez nich nie byłoby dzieci, bez ich rozsądku pewnie dzieci by zginęły i kto zapewniłby warunki do życia jak dorośli.Z kolei tym nieobliczalnym dorosłym Autor daje wskazówki co robić by czasami umieć przemawiać w języku dzieci i co by nie być takim dziwnym dorosłym, pomoże zrozumieć świat dzieci.
Antonie de Sant-Exupery chce przekazać pewne wartości ważne w życiu, na przykład przyjaźń, Autor pokazuje nam jak ważną i trudną rzeczą jest znajdowanie przyjaciół. Mały Książę zanim się zaprzyjaźnił musiał przejść długą drogę i nie zdobył przyjaciela tak od razu. Przyjaciele sprawiają że łatwiej żyć. Przyjaciele przychodzą kiedy odchodzi cały świat, pomagają w problemach, zapełniają luki w naszym istnieniu.

4 5 4