Odpowiedzi

2010-01-21T19:18:57+01:00
Przyjaźń to jedna z najważniejszych rzeczy w naszym zyciu. Przyjaciel jest to osoba bliska Ci, która zawsze Ci pomoże. W każdej sytuacji możesz na niż liczyć.
Pierwszy argument bedzie przyjaźń pomiędzy bohaterami książki pt."Kamienie na szaniec". Żośka zostaje uwięźiony przez Niemców, ale Alek i Rudy zbieraja grupę ochotników i za wszelką cenę, chcą pomóc Zośce. Chcą go urato9wać. Jest to przykład prawdziwej przyjaźni i prawdziwego bohaterstwa.
2 2 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T19:28:11+01:00
W dzisiejszym świecie trudno jest o ludzi, którzy mogliby być naszymi przyjaciółmi. Tak ja mówi przysłowie: "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie", jest prawdą, ponieważ prawdziwy przyjaciel nie opuszcza nas, gdy potrzebujemy pomocy.
W książce pt. "Kamienie na szaniec" jest wiele przedstawionych aktów przyjaźni, ale tylko niektóre zasługują na zwrócenie naszej uwagi, czytając tą książkę. Np. przyjaźń Rudego, Alka i Zośki. Ta przyjaźń przetrwała wszystko. Alek, aby ratować Rudego z rąk bezdusznych gestapowców, poświęcił własne życie. Zośka także narażał własne życie, by ratować swego przyjaciela.
Tak samo jak trudno znaleźć przyjaciela, równie trudno jest znaleźć człowieka, który wykazuje się niezwykłym braterstwem.
Braterstwo ma bardzo dużo wspólnego z odwaga, poświęceniem,a także wymienioną wyżej przyjaźnią. I w tym przypadku Alek i Zośka wykazali się nie zwykłym braterstwem w stosunku do Rudego, tak samo jak Rudy w stosunku do niech.
2 5 2