Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T21:53:31+01:00
Święta Anna była świętą, ponieważ była matką Maryji i babcią Jezusa, ale nie tylko dlatego. Anna wraz ze swoim mężem bardzo długo starali się o dziecko.
Z biegiem lat bezdzietność była im coraz bardziej wytykana.
Joachim wyruszył do Jerozolimy, aby złożyć Bogu ofiarę i popmodlić się o dziecko. Lecz z tamtąd został wygoniony, gdyż był bezdzietny. Z żalu stwierdził, że nie wróci narazie do Anny.. Poszedł przez góry. Spędził na tam 40 dni o 40 nocy, chcąc pokazać Bogu swój smutek i nieszczęście. Zaś Anna opłakiwała swoje wdowieńśtwo zaczęła się modlić do Boga. W tym samym czasie zrobił to Joachim. Modlitwy ich zostały wysłuchane.
1 5 1
2010-01-21T22:38:10+01:00
Dodam jako ciekawostke ze zadna ksiega starego ani nowego testamentu,nie mowi nic o sw Annie... w zadnej kanonicznej ewangelii nie znajdziemy nic o niej. Jedynie apokryfy mowia co nie co o niej m.in,protoewangelia Jakuba. ale apokryfy nie naleza do pism natchnionych... jednak sadze ze mozesz w swojej pracy napisac to na poczatku jako ciekawostke ;)

Anna stala sie swieta poniewaz gleboko ufala Bogu i zawierzala mu swoje zycie. Godzila sie z Jego wola,iz nie moze miec potomstwa. A takze,jej gorliwa modlitwa i wytrwalosc w niej doprowadzilo do swietosci Anny.
3 4 3