Dokończ opowiadanie Marcinka ( z bajki pt. "Klucz")
Streszczenie: Starszy brat Jacek nie pozwala młodszemu bratowi Marcinkowi wchodzić do jego pokoju bo się boi że Marcinek coś zepsuje i miał sentyment do jago ukochanych pluszowych misiów których nie odda Marcinkowi(pozwalał wchodzic Marcinkowi i gdy był grzeczny lub Jacek miał dobry humor). Pewnego dnia JAcek zostawia klucz w zamku i idzie na podwórko. Gdy Jacek wraca Marcinek jest podniecony i mówi że Jacek zapomniał wziąć klucz. Jacek spojrzał srogo na Marcinka i powiedział - Napewno skorzystałeś z okazji. Marcinek nie wiedział o co biega bo Jacek mówił, że tam nie wolno wchodzić i Marcinek nie wszedł. Jacek wszedł do pokoju szukać śladów obecności brata - lecz ich nie znalazł ,Jackowi zrobiła się głupio i w zamian za ta że Marcinek się go posłuchał oddał swojego czerwonego misia, którego Marcinek sobie wybrał.


Zadanie: Bardzo lubię bawić się w pokoju mojego starszego brata ale Jacek nie pozwala mi przebywać tam za długo. Gdy wychodzi z domu, zamyka drzwi do pokoju na klucz i zabiera go ze sobą. Pewnego razu, chyba przez zapomnienie zostawił klucz w zamku. Mam 8 linijek ale maksymalnie muszę zapełnić około 4 :) Pliss o speed odp !!! Az 25 pkt ;]

1

Odpowiedzi

2010-01-22T11:44:34+01:00
Gdy wrócił przypomniałem mu o kluczyku.On odrazu pobiegł do swojego pokoju.Sprawdzał czy nie wchodziłem do pokoju.Okazało się, że nie wchodziłem.Jemu było wstyd i dlatego dał mi swojego misia.Ja wybrałem sobie czerwonego.
12 2 12