Przetłumacz na j.angielski z góry dzięki.

Padało cały ranek w piątek.Postanowiłam zostać w domu.Posprzątałam mój pokój i pomogłam mamie.Po obiedzie poszłam na zakupy.Spędziłam 2 godziny skupiając się na ciuchach.Zakupy były miłe.Pózniej przestało padać więc spotkałam się sie z Sylwią.Potem Karolina,Patrycja i Ania dołączyli się do nas.Wróciłyśmy do domu około 7 wieczorem ale postanowiłyśmy spotkać się jutro żeby pogadać o róznych sprawach.Kiedy wróciłam do domu.Przywitałam się z rodzicami i poszłam do swojego pokoju.Sobota była bardzo typowym dniem.Wstałam,odrobiłam zadanie domowe zabrałam psa na spacer a potem pojechalismy do rodziny.

2

Odpowiedzi

2010-01-21T20:31:02+01:00
It was raining all Friday morning so I decided to stay at home. I tidied my room and helped my mum. After dinner I went shopping. Most of the time I spent in clothes shops. Shopping was really nice. Then, it stopped raining so I met with Slywia and soon Karolina, Patrycja and Ania joined us. We came back home around seven p.m. but we decided to meet again tomorrow to chat about different things. When I got hoome I said hello to my parents and went to my room. Saturday was a typical day, mainly I got up, did my homework, took a dog for a walk and then we visited my family.
2010-01-21T20:33:54+01:00
It rained entire morning on Friday. I decided to stay in house. I cleaned my room and I helped mum. After dinner I went to shopping.I spent concentrating two hours oneself on cluseus. Shopping were nice. After stopped so being falling down I met with Sylwia. Then Karolina, Patrycja and the Anna joined nas. WE going to in home about 7 with evening but we decided to meet tomorrow in order to have word about various cases .After I came back to home.greeted share with parents and I went to my bedroom.Saturday was very typical day.Wsta break, I did my homework I took the dog for the walk but then go to the family.