Napisz opowiadanie pt: "odżywianie się zwierząt zimą i konieczność ich dokarmiania" prosze zeby nie było to za krótkie ale tez nie za długie. Moze zaczynać się od "uwazam ze..." prosze zeby to było na dzisiaj-21.01.10r, na godzinę 21:30

3

Odpowiedzi

2010-01-21T20:55:08+01:00
Zimą zwierzęta (szczególnie te roślinożerne) mają utrudnione warunki. Ich pokarm leży głęboko pod śniegiem i lodem, a one nie mają praktycznie do niego dostępu. A przecież zima to właśnie okres w którym zwierzęta powinny dobrze się odżywiać ze względu na niskie temperatury. Nasza w tym rola, aby im pomóc w tym cięzykim okresie. Pomóżmy zwierzętom - dokarmiajmy jes, uzupełniajmy ich paśniki. Czy nie uroczo patzreć jak sikorki zjadają słoninę zawierzoną na drzewku w naszy ogrodzie? Pomagajmy zwierzętom.
4 3 4
2010-01-21T20:56:54+01:00
Uważam , że dokarmianie zimą zwierzyny leśnej jest potrzebne ponieważ kiedy spadnie śnieg zwierzyna ma utrudnione i to bardzo znalezienie pokarmu w lesie czy na polach uprawnych. Zwierzęta zimą potrzebują porzywienia poniewarz np jelenie jak dobrze pojedza to ma piękne poroże.
2 4 2
2010-01-21T21:00:46+01:00
Pozwól, "uważam że" zostawię w rozwinięciu xD

Zima to ciężki okres nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak trudne jest ich życie, gdy szadź zaiskrzy na oknach.
Uważam, że zwierzęta powinny być dokarmiane, ponieważ ich życie jest ciągle zagrożone nie tylko brakiem pożywienia, ale też atakiem drapiezników. Moim zdaniem, leśne ssaki i ptaki są najbardziej narażone na trudy jakie przynosi nam zima. Zwierzęta takie jak sarny czy zające muszą mieć dużo pożywienia, aby dotrwać końca. Te piękne zwierzęta uciekają nawet na odsłonięte polany, by móc się pożywić, ocalić swoje życie. Jednak groźby ze strony drapiezników lub myśliwych, nie pozwalają im nigdy "odetchnąć z ulgą". Zaniedbane są przez nas także ptaki, np. nasze poczciwe sikorki i wróble. Ich małe dzioby nie mogą przebić pokrywy lodowej, by dostać się do pożywienia, dlatego też potrzebują nawet grama słoniny, którą nie trudno jest powiesić przed domem. Natomiast można tez wybrać się w miejsce, w którym przebywają sarny lub szaraki i zostawić tam trochę suchej trawy.
Moim zdaniem, na każdą zimę powinien być obowiązkowy zwyczaj dokarmiania bezbronnych w tym okresie leśnych zwierząt.

Mam nadzieję, że może być ^^ Pozdrawiam :*
4 4 4