Odpowiedzi

2010-01-21T22:01:34+01:00
Nastały nowe czasy. Na każdym kroku coś kusi nas, aby to spróbować.Jest post, oglądamy telewizję, a na każdym kanale reklamy.Zachęcają nas abyśmy kupili sobie coś czego sobie odmówiliśmy w tym czasie. Przykazaliśmy sobie że spędzimy więcej czasu z rodziną, lecz koledzy śmieją się z Ciebie. Większość ludzi z takich powodów szybko rezygnuje.
Gdy nadchodzi piątek wszyscy się cieszą że w końcu pójdą na imprezę.Czy ktoś pomyślał że to dzień w którym nie można tego robić?Jest jeszcze sobota.Czas dla przyjaciół.
Jest to jedno z przykazań, które sprawia mi większe kłopoty. Postanawiam się zmienić i pomyśleć zanim coś zrobię.
3 3 3
2010-01-21T22:28:40+01:00
Otwierając lodówkę widzisz mięso. Zapominasz o poście i zaczynasz jeść, ale w jednym momencie przypominasz sobie że jest post. Musisz zrezygnować z tego zamiaru i zaufać Bogu. On cierpiał na krzyżu za nasze grzechy a my od naj prostszego grzechu nie możemy się powstrzymać! Podczas postu bierzesz sobie postanowienie nie jeść słodyczy ale jest ci bardzo trudno dotrzymać obietnicy bo jesteś mała i jak każde dziecko uwielbiasz słodycze. Tak samo jak wcześniej musisz zrobić to samo. Często jakaś kol ma urodziny w poście. Nie możesz wytrzymać aby pójść i po szaleć ale wtedy musisz przypomnieć sobie o Bogu który zrobił dla ciebie aż tak wiele. Musimy myśleć o Bogu i o życiu wiecznym przed którym zostaniemy rozliczeni z całego życia.