Odpowiedzi

2010-01-21T22:14:13+01:00
Chodzi tu o to że kazda decyzja jaką by nie podjęłą władza w pańśtwie i tak doprowadzi do wojny. Churchill odnosi się tu głownie do histlra i niemiec
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T22:20:07+01:00
"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. Wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak."

Churchill stwierdza fakt że wybierając hańbę czyli skapitulowanie, nie oznacza że wojna się skończy wręcz przeciwnie agresor będzie jeszcze bardziej ich nękał. Jest to sytuacja bez wyjścia, ponieważ czy wybiorą ludzie hańbę czy nie wojny nic nie powstrzyma ona będzie trwać pomimo że ludzie poddali się bez walki.
Niemcy jako kraj wywołali 2 wojny, dlatego też kraje powinny przeciwstawiać się agresorowi za wszelką cenę. Wielu myśli że jeśli sie podda będzie lepiej.. nie prawda! Nie będzie lepiej , ponieważ dajemy najeźdzcy jeszcze jeden argument Jego interwencji (naszą nieumiejętność rządzenia) oraz tchórzostwo. będzie jeszcze gorzej bo agresor np. Niemcy będą nas prześladować jeszcze właśnie za tą haniebną cechę. Dlatego też wszyscy powinniśmy stać się "jak jeden mąż" w obronie naszej ojczyzny, naszych wartości, naszych ideałów i naszych rodzin. Myślę że to właśnie miał Winston Churchill na myśli mówiąc te słowa.
3 5 3
2010-01-21T22:28:39+01:00
Jest to odwieczny problem podczas wojny. Wróg uderzy nawet, jeśli przeciwnik skapituluje i podda się "bez walki". Wybierając walkę - nie ma szans na wygraną (czyli jest się przegranym), natomiast wybierając poddanie się i tak skazuje obywateli na atak agresora, gdyż ten nie przerwie działań za wszelką cenę.
1 2 1