Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T00:16:40+01:00
Mogą to byc obrazy:
Ruiny łuku triumfalnego - Hubert Rolert,
Jesień pasterzy - Francois Boucher
Jean-Honore-Fragonard - Spotkanie
Kąpiel w parku - Jean Pierre Norblin
Ogród Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach

a więc:
Na wszystkich tych obrazach ukazana jest natura - ciepła,bezpieczna, uporządkowana i przyjazna człowiekowi, choć na niektórych pojawiają sie motywy ruin, urn , zapomnianychg zakontków czy tez zamyslonych postaci. Zastanawiają się nad przemijaniem tego świata.
W ten sposób natura spotyka się z historią. Niektóre postacie oddają się igraszką miłosnym, zabawie towarzyskiej a czasem tez snują refleksje. Często bochaterami sa pasterze i wieśniacy, ale ukazani w sposób sztuczny, konwencjonalny a nawet teatralny. Na ogół wygładaja na szczęsliwych - choc czasami bywają też zamysleni i smutni. Ich życie toczy sie zdala od wielkiego swiata.

Mósiałbys sobie zobaczyc te obrazy i dobrac za pomoca mojego tekstu odpowiednie skojarzenia.

chyba że cos takiego:
(jest taki obraz specyficzny Friedricha) - poszukaj na necie nazwy (boo ja nie mam ) ale mam opis-
Obraz Friedricha ukazuje dwóch tajemniczych mężczyzn odwróconych plecami. Zdają się odczytywac jakies niezwykłe znaki w świecie przyrody. Stoja na skraju przepasci. Nie wiadomo co chcą zrobić i co myslą. Akcent niepokoju wprowadzaja także: ekspresyjnie wygięte drzewo z korzeniami wyrwanymi z podłoża i mgła, która spowija pejzaż.

albo: obraz pod tytułem KOSZMAR - ukazuje kobietę pogrążoną w strasznym śnie a może nawet umierającą. QWielki stwór przygniata ja swoim ciężarem. Przypomina on skrzyżowanie małpy i człowieka. Możemy się domysleć że symbolizuje wynaturzna zwierzeca nature człowieka. Równiez koń nie jest ukazany w sposób realistyczny. Jego oczy sa martwe, białe. Koń wyłania się z ciemnosci. Można go zinterpretowac jako symbol śmierci.

Scenerje 2 ostatnich obrazów stanowi noc. Obrazy śa pełne expresji. Panuje na nich nastrój grozy, tajemniczosci i niepokoju.

no, do wyboru do koloru


4 4 4