Odpowiedzi

2010-01-22T00:06:03+01:00
Komputer – wróg czy przyjaciel?

Moim pierwszym argumentem potwierdzającym tytułową tezę jest to, iż komputery pomagają ludziom już w prawie wszystkich dziedzinach życia, począwszy od prac domowych, kierowania samochodem na telefonii komórkowej kończąc. Dzięki komputerom ludzie mają coraz więcej wolnego czasu. Komputer wraz z Internetem umożliwia zakupy prawie wszystkich dóbr i usług od biletu lotniczego zaczynając poprzez samochód, dwutygodniowy pobyt na Majorce na dżemie truskawkowym kończąc.

Dodatkowym argumentem może być to, iż dzięki niezwykłej precyzji automatów sterowanych przez komputer lekarz, inżynier czy naukowiec osiągają wyniki niedostępne bez pomocy tych urządzeń. Przykładem wykorzystania komputera przez lekarzy są operacje mikrochirurgiczne oka, mózgu czy serca. Po udanym zabiegu pacjent ma tylko niewielkie blizny, które nie będą mu przeszkadzać w życiu osobistym i zawodowym. Innym przykładem jest naukowiec – chemik analityk badający obecność bardzo małych ilości substancji chemicznych w różnych materiałach. Kolejnym przykładem może być fizyk badający obecność promieniowania.

Z całą pewnością komputery, a właściwie maszyny sterowane komputerem umożliwiają i ułatwiają ludziom badanie i pracę w warunkach szkodliwych dla człowieka. Przykładowo chronią one człowieka przed szkodliwymi substancjami, bakteriami, wysoką temperaturą czy bardzo dużym ciśnieniem. Sondy wysyłane w kosmos w celu badania obcych planet są sterowane komputerami zarówno tymi ,które stanowią ich wyposażenie jak i tymi na Ziemi. Kolejnym zastosowaniem komputerów w trudnych warunkach jest badanie głębin oceanicznych, które dochodzą nawet do 11 km. Ludzie w specjalnych skafandrach, czy w batyskafach nie mogliby dotrzeć tak głęboko, ponieważ panujące tam ciśnienie zmiażdżyłoby ich.

Nie należy zapominać również, że komputery, a właściwie Internet to ogromny zasób wiedzy i informacji. Obecnie w Internecie można znaleźć praktycznie każdą potrzebną informacje poczynając od wypracowań z polskiego na poradach lekarskich kończąc. Oczywiście informacje to nie wszystko, dzięki Internetowi można uczyć się oraz pracować. Daje to dużo większe możliwości znalezienia pracy, ponieważ nie trzeba się ograniczać do jednego miasta czy państwa, lecz szukać pracy na całym świecie, a później w domowym zaciszu pracować dla wielkiej korporacji. Ostatnio bardzo modne staje się studiowanie przez Internet. Dzięki niemu również osoby ze wsi jak i z małych miasteczek mogą studiować na najlepszych uczelniach nie wydając dużych pieniędzy na akademik.

Wszystkie te argumenty potwierdzają tezę, że komputer jest przyjacielem człowieka, i że dzięki niemu nasze życie staje się łatwiejsze, przyjemniejsze, wygodniejsze, zdrowsze i ciekawsze
1 4 1
2010-01-22T00:13:16+01:00
Według mnie komputer jest w większym stopniu przyjacielem niż wrogiem. Twierdzę tak ponieważ w raz z rozwojem techniki zwiększa się możliwość nauki przez niego. Mam tu na myśli internet, encyklopedie internetowe, encyklopedie na dysku typu cd, czy nawet nauke przez płyty dodawane coraz częściej do podręczników szkolnych. Komputer ułatwia nam także kontakt z innymi osobami znajomymi ze starej szkoły, klasy, pracy czy tez podwórka. Dzięki niemu możemy znaleść też prace przy użyciu internetu. Dowiedzieć się wielu ciekawostek czy też informacji z życia codziennego.
Do wad komputera możemy zaliczyć jedynie pobór prądu co znacznie przyczynia się do obniżenia budżetu rodzinnego. JAk również nadmierne pożeranie czasu użytkownika, a w tym najczęściej dzieci(grają zamiast się uczyć) Na zakończenie powtórzę że komputer daje więcej korzyści niż strat(wg.mnie oczywiście)
Mam nadzieje ze odpowiedż sie przyda.
1 3 1