Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T11:53:38+01:00
Postacią,wybraną przeze mnie jest Święty Piotr,jeden z apostołów Jezusa Chrystusa.Był on rybakiem,a swą ciężką pracą starał się zapewnic utrzymanie sobie i swoim najbliższym.Ważnym momentem w jego życiu,było spotkanie z Jezusem nad jeziorem Galilejskim,gdzie Jezus nakazał im pójśc za nim,a on sprawi,że odtąd będą rybakami ludzi.Tak oto Piotr opuścił swój dom,bliskich i stał się uczniem Jezusa.Tam gdzie był Jezus,tam zawsze był z Nim Piotr.
Jezus powiedział do Piotra:
"Ty jesteś Piotr(Skała),i na tej Skale zbuduję Kościół mój,a bramy piekielne go nie przemogą.Itobie dam klucze królestwa niebieskiego;cokolwiek zwiążesz na ziemi,będzie związane w niebie,a co rozwiążesz na ziemi,będzie rozwiązane w niebie".
Zadaniem Piotra było utwierdzanie swych braci w wierze,a każdy jego następca w imieniu Jezusa miał troszczyc się o Kościół.
Z pomocą Ducha Świętego Piotr coraz lepiej pojmował czego pragnął Jezus,i kireując sie jego głosem głosił Ewangelię,nawet poganom.
Święty Piotr widział Jezusa,i choc my nie widzimy go,to jednak nasza wiara nakazuje nam,by wiezryc i życ zgodnie z jego przykazaniami.
Żyjmy więc tak jak żył Swiety Piotr,a nagroda będzie spotkanie zJezusem,gdy przyjdzie czas ku temu.
1 5 1