Odpowiedzi

2010-01-22T15:15:04+01:00
1.Sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą jednogłośnie przyjęła stanowisko, w którym za "skandaliczne świadectwo zaostrzenie kursu władz białoruskich wobec polskiej mniejszości" uznała czwartkowe zatrzymanie przez białoruską milicję kilkudziesięciu działaczy Związku Polaków na Białorusi (ZPB). Posiedzenie komisji z udziałem wiceministra spraw zagranicznych Jana Borkowskiego zostało zwołane w trybie pilnym.

2.12 szpitali powiatowych z Warmii i Mazur, które żądały na 2010 rok więcej pieniędzy na świadczenia medyczne, podpisały z NFZ kontrakty na leczenie pacjentów w tym roku.

3.2 szpitali powiatowych z Warmii i Mazur, które żądały na 2010 rok więcej pieniędzy na świadczenia medyczne, podpisały z NFZ kontrakty na leczenie pacjentów w tym roku.

4.
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zadeklarował, że jego kraj jest zainteresowany udzieleniem pomocy w realizacji polskich planów obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej

5.Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich sprintu kobiet na dystansie 1,3 km techniką dowolną. Zawody rozgrywane były w rosyjskim Rybińsku. Dzięki wysokiej pozycji Polka awansowała na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej sprintu. Zwycięstwo, pierwsze w karierze, odniosła Słowenka Vesna Fabjan.