Odpowiedzi

2010-01-22T16:35:00+01:00
Wędrówka to najlepszy sposób na ukazanie bohatera w różnym świetle,jego zachowane wobec nieprzewidzianych zdarzeń.Dzięki podróżom bohater zdobywa wiedzę,dorośleje ,zmienia się,A przy okazji utwór staje się ciekawy,pojawiają się nowe postacie i nowe miejsca .Bohaterowie często podróżuje w poszukiwaniu szczęścia,z ciekawości do świata lub też z znudzenia monotonnym życiem .
Najsłynniejszym antycznym wędrowcem jest Odys.Przez dziesięć lat a woli rozgniewanego Posejdona tułał się po morzach .Wcześniej przez dziesięć lat walczył pod Troją ,W czasie podróży czekało go sporo kłopotów i wiele razy był kuszony propozycjami osiedlenia się w bardzo ciekawych miejscach,jednak on mimo wszystko powrócił do Itaki.
W ,,,Syzyfowych pracach,,Stefana Żeromskiego motyw wędrówki jest wpisany w życie dwóch głównych bohaterów-Marcina Borowicza i Andrzeja Radka.Opuszczają dom rodzinny,rozpoczynają samodzielne życie i naukę.Bohaterzy dorośleją i mężnieją .
W książce Hobbit Tolkiena wędrówkę podjął Bilbo Baggins ,Wraz z czarodziejem i grupa krasnoludków wyruszył na niebezpieczną wyprawę w odległe góry do siedziby okrutnego smoka Smouga,który zagrabił krasnoludom skarby .
Podróżowali jeszcze :
-Don Kichot
-Odkrywcy:Krzysztof Kolumb,Vasco da Gama...
-Latarnik-Henryka Sienkiewicza (Główny bohater to stary Polak, tułacz poszukujący spokojnej posady w miejscu.Wiódł burzliwe życie, walczył w wielu wojnach oraz powstaniach.)