Nie bierzcie sie za to jesli wiecie że tego nie zrobicie. ! Prosze zalezy mi na ocenie. Ja już rezygnuje z serwisu więc musze rozdawac punkty. Jeszcze nie jedno zadanie dodam :).


Siema!
Mam taką pracę:
*Czy uważasz że z wolnym czasem można robić co się chce ? Napisz dłuższą pracę pisemną w której uzasadnisz swoją opinię.
Aha..Pani podyktowała nam zagadnienia do każdej z części, więc tak:
*WSTĘP :Jakie znaczenie ma czas wolny.Czy jest on potrzebny człowiekowi i co mu daje ?
*ROZWINIĘCIE: Ludzie bardzo różnie wykorzystują czas wolny.Jak? Podać przykłady.
Czas wolny powinien być dobrze wykorzystywany. Co to znaczy?
z czasem wolnym nie mozemy robić tego co nam się podoba.Przykłady.
Wykorzystywać tak abyśmy byli bezpieczni.
Czasu nie można marnować.
Zakończenia
Uogólnić wnioski.bez czasu wolnego człowiek nie umiałby zyc. Nie moze byc go za duzo-rozleniwia. !

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T17:09:47+01:00
Czas wolny to czas, w którym człowiek robi to, co chce. Kiedy jest wolny i nic teoretycznie nie musi. Kiedy może się realizować i odpoczywać. Ten czas jest czasem ważnym dla człowieka ponieważ każda istota myśląca musi stawać i odpoczywać w zgiełku świata codziennego. Są to też chwile, kiedy możemy myśleć i rozwijać się wewnętrznie. To czas, który czyni nas ludźmi.

Ilu ludzi na świecie, tyle sposobów wykorzystywania go. Jedni wolą samotnie, drudzy z innymi. Jedni czynnie, drudzy biernie. Można siedzieć w domu i czytać, słuchać muzyki i tonąć w swoim własnym czasie, ale również można wyjść na koncert ze znajomymi i jechać na rower lub w góry. Każda dusza jest inna i ma inne pragnienie spędzenia wolnego czasu.
Czas, kiedy możemy robić to, co chcemy jest ograniczony. Nie możemy go marnować. Marnotrawstwo w tym przypadku to również pojęcie względne bo dla każdego oznacza coś innego. Trzeba mądrze wykorzystywać chwile, tak by ich nie przepuścić przez palce i tak, aby coś z nich wyciągnąć; wnioski, coś, co pozostanie dalej, nawet po skończeniu tego czasu. Z czasem wolnym nie możemy robić, tego, co nam się podoba bo żyjemy z ludźmi i wśród ludzi i zachodzą między nami interakcje. Przykładowo: pan X lubi słuchać głośno muzyki, wraca do bloku i puszcza na cały regulator koncert. Irytuje sąsiadów, szkodzi sobie na zdrowiu (słuch na tym cierpi). Jesteśmy więc trochę ograniczeni w planowaniu wolnego czasu, jednak są to niewielkie ograniczenia w stosunku do ilości możliwości spędzenia tego czasu.

Czas wolny to minuty, kiedy możemy się zatrzymać i oddychać wewnętrznie. Człowiek potrzebuje takiego czasu bo nie jest maszyną. Po to są urlopy i wakacje. Po to filharmonie i sklepy z muzyką, wypożyczalnie DVD. Jesteśmy stworzeni, aby pracować i odpoczywać jednak w homeostazie (równowadze) tak, by nie szkodzić sobie i innym i tak by, mądrze wykorzystywać taki czas, by nie był krótką przyjemnością, ale długotrwałym stanem zadowolenia.
3 3 3
2010-01-22T19:35:52+01:00
Czas wolny – czas, którym dysponuje człowiek po wykonaniu obowiązków takich jak nauka, praca, czynności związane z codziennym życiem.Wolny czas należy wykorzystać tak , aby jak najlepiej wypocząć . Praca oraz nauka powoduje u człowieka stałe napięcie . Wypoczynek uzupełnia straty fizyczne i psychiczne , które są spowodowane wykonywaniem różnych obowiązków . Spędzanie czasu to bardzo ważne czynności w ciągu dnia.

W okresie letnim mamy ku temu wiele możliwości . Możemy grać w piłkę , jezdzić na rowerze , pływać , biegać oraz spacerować . Bardzo dobrze , jeżeli namówimy rodzeństwo i rodziców do wspólnego spędzania wolnego czasu .
W zimie natomiast możemy zorganizować kulig , zagrać w hokeja . Umożliwia to zaciśnięcie rodzinnych więzi . Powinniśmy wykorzystać czas na naukę jazdy na nartach lub łyżwach , jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy . Trzeba zaznaczyć , że ruch jest jedną z podstawowych potrzeb biologicznych naszego organizmu.
Inną odmienną formą spędzania wolnego czasu mogą być spotkania towarzyskie z kolegami lub koleżankami . Spotkania takie sprawiają ,że możemy się lepiej poznać i porozmawiać na różne tematy .
Wolny czas można wykorzystać na wiele sposobów , zająć się czymś ulubionym , np. majsterkowaniem , zaplanować wakacyjne wyjazdy , wybrać się do teatru , kina , oglądać wystawy oraz imprezy sportowe .
W długie zimowe wieczory możemy poczytać ciekawą książkę , gazetę lub skorzystać z komputera . Często wybierając odpowiednie programy telewizyjne , dowiadujemy się ciekawych rzeczy i wiemy na bieżąco , co się dzieje w kraju i na świecie . Nie możemy natomiast godzinami siedzieć przy komputerze , grając w różne , często nieodpowiednio dostosowane do wieku gry . Uzasadnieniem jest fakt , że wpływa to negatywnie na naszą wyobraznię i psychikę . Gry te zwykle uczą agresji .
Długie i częste korzystanie z komputera i telewizji sprawia , że uzależnimy się , a jednocześnie ograniczymy nasze kontakty z rówieśnikami . Nadmierne siedzenie przed ekranem powoduje wady wzroku , bóle głowy , stres , wady postawy , a nawet depresję

Wolny czas mądrze wypełniony odpowiednimi zajęciami ma zasadnicze i pozytywne znaczenie dla rozwoju osobowości człowieka .

Chyba jest dobrze :-)
1 5 1
2010-01-22T19:57:06+01:00
Czas wolny jak najbardziej jest potrzebny człowiekowi. Podczas tej chwili, możemy odpocząć, zrelaksować się, pomyśleć...
Czasu wolnego nie powinniśmy marnować np. spędzając go w całości przed komputerem czy telewizorem. Nie powinno się także wykonywać rzeczy dla nas niebezpiecznych. W wolnym czasie możemy na przykład udoskonalać się w naszym hobby. Znaleźć sobie pasję dzięki, której wiele się nauczymy, zyskamy oraz doskonale zrelaksujemy. Takim hobby może np. być jakiś sport. Pływanie jest doskonałym tego przykładem. W wodzie możemy poddać się przyjemności i w spokoju unosić się na powierzchni. W czasie pływania pracują też nasze mięśnie co doskonale rozrusza nasze ciało. Dzięki temu będziemy bardziej wypoczęciu i żywsi. Możemy ten czas spędzić także, na przykład z przyjaciółmi. Spotkać się, porozmawiać, to doskonałe wypełnienie dnia.
Mimo tych plusów czasu wolnego nie powinniśmy mieć za dużo. Gdybyśmy przez kilka godzin uprawiali jakiś sport, czy też spotykali się z przyjaciółmi znudziło by nas to i nie sprawiało nam takiej przyjemności. Jednak czas wolny jest nam niezbędny do życia, bez niego bylibyśmy mało wypoczęci i zrelaksowani.

jej, długo wyszło. XD
POZDRAWIAM :*
5 4 5