Odpowiedzi

2010-01-22T17:03:23+01:00
Lekcji z wiedzy o społeczeństwie jest niewiele w szkole. Jednak są potrzebne, ponieważ kształtują poglądy polityczne uczniów, którzy dopiero dowiadują się o tym jak funkcjonuje państwo. Młodym przyszłym wyborcom potrzebny jest obiektywizm, którego nie zapewnią media, zawikłane w układy, ani nawet rodzina, gdyż rodzicie również kierują się własnymi korzyściami i samodzielnie wybierają polityków. Dlatego tak ważne jest by młode osoby wkraczające w wiek wyborczy umiały same ocenić polityków i ich programy.
1 4 1
2010-01-22T17:21:32+01:00
Szkoła może wychowywać przyszłych wyborców poprzez organizowanie różnego rodzaju wyborów.
Np. wybory do Samorządu Uczniowskiego, każdy uczeń ma prawo brać w nich udział. Uczeń podejmuje wtedy ważną decyzję, zwracając uwagę na plany, proponowane przez kandydata. Stara się podjąć dobrą decyzję, bo wie, że wpłynie to na życie szkoły.
Nauczyciele powinni wpajać uczniom, że nie powinni głosować na tych, którzy obiecują pełne wyposażenie sklepiku szkolnego, ale tych, którzy chcą coś zrobić coś pozytywnego dla społeczności uczniowskiej.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T22:03:33+01:00
Młodym przyszłym wyborcom potrzebny jest obiektywizm, którego nie zapewnią media, zawikłane w układy, ani nawet rodzina, gdyż rodzicie również kierują się własnymi korzyściami i samodzielnie wybierają polityków. Szkoły powinny wprowadzać na lekcjach Wosu tematy związane z zasadami głosowania i jak oceniać przyszłych rządzących. Przyszli wyborcy powinni być od samego początku uczeni jak wybierać tych którzy będą nami rządzić, ale niestety tak nie jest sądząc po obecnych rządzących.
1 5 1