Odpowiedzi

2010-01-22T18:07:19+01:00
(data, miejscowość... )

Drogi Fryderyku Chopenie.
Na początku tego listu, chciałabym Pana serdecznie pozdrowić.
Piszę do Pana, ponieważ bardzo podoba mi się pańska muzyka. Przemawia do mnie. Jestem nią zafascynowana. Słucham pana codziennie i nigdy nie mogę się nadziwić, jak człowiek mógł stworzyć coś tak pięknego. Jestem pod wrażaniem pańskiego ogromnego talentu. Chciałabym mieć taki talent jak pan. Myślę, że pańska muzyka zachwyca wiele innych ludzi, ale niewątpliwie jest pan największym muzykiem jakiego słyszałam. Mam nadzieję, że nigdy nie przestanie pan tego robić.
Serdecznie Pozdrawiam.

Wielka fanka, (podpis)
1 5 1
2010-01-22T18:13:16+01:00
Białystok 22.10.2010r.

Drogi Fryderyku Chopinie!
Od jakiegoś czasu zaczęłam się interesować Twoją twórczością. Z racji na mój podziw postanowiłam napisać do Ciebie ten list.
Pewnego dnia, kiedy serwowałam po internecie przez przypadek natchnęłam się na jeden utworów. Od razu postanowiłam dowiedzieć się o tobie coś więcej. Z informacji, które wyczytałam wynika, że byłeś jednym z największych geniuszów muzyki. Twoje kompozycje od tamtej chwili są dla mnie inspiracją. Codziennie o tej samej porze siadam przy biurku, wyjmuje czystą kartkę i długopis. Następnie włączam jeden z twoich utworów i zaczynam pisać. W wolnych chwilach myślę, czemu to właśnie tak utalentowane osoby jak ty tak szybko od nas odchodzą. Z pewnością wiele osób, w tym ja, chciałoby posłuchać twoich nowych kompozycji. Każdy z twoich utworów jest czymś ważnym dla historii.
Mam nadzieje, że na ziemi pojawi się taki ktoś, kto dorówna zdolnościami do twoich.
Pozdrawiam
Aga
2010-01-22T22:01:13+01:00
miejscowość, data
Szanowny Panie Chopinie,
bardzo lubię pana muzykę, ponieważ zawiera ona w sobie wiele emocji. Żałuje, że będą młodszą nie nauczyłam się grac na fortepianie. Tak, więc zamiast grać bardzo często chodzę na koncerty, gdzie grają pana utwory. Zastanawia mnie co było dla pana największą inspiracją w trakcie tworzenia. A także ile mniej więcej czasu zajmowało panu napisanie jednego utworu. Żałuje, że pański grób znajduje się w Paryżu. Gdyby był w Polsce na pewno zorganizowałabym w to miejsce wycieczkę szkolną. Szkoda, że w dzisiejszych czasach nie ma już tak dobrych kompozytorów. Mam nadzieję, że kolejne pokolenia będą kochały pana muzykę.
Z wyrazami szacunku ..........