Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T13:22:09+01:00
ŚWIAT :
1) Udawała, że ma chore dziecko. Trafi do więzienia:
Ponad trzy lata spędzi w więzieniu 35-letnia kobieta, która przez sześć lat pozorowała chorobę syna. Lisa Hayden-Johnson z hrabstwa Devon w południowo-zachodniej Anglii utrzymywała, że jej zdrowy syn jest "najbardziej schorowanym chłopcem w Wielkiej Brytanii", cierpiącym m.in. na porażenie mózgowe, cukrzycę i mukowiscydozę.
2) Policjant przed sądem za zabicie 15-latka:
W Grecji rozpoczął się proces policjanta oskarżonego o zastrzelenie w grudniu 2008 r. 15-letniego uczestnika demonstracji w Atenach. Po tym zdarzeniu doszło do wielodniowych, gwałtownych zamieszek w greckich miastach.
3) Płonące samochody na ulicach Francji:
Zamieszki na ulicach francuskiego miasta Woippy w północno-wschodniej części kraju. Demonstrujący, głównie młodzi ludzie, podpalali samochody. Doszło też do starć z policją. Przyczyną zamieszek była śmierć 19-latka, który zginął w czasie ucieczki przed funkcjonariuszami.
4) Nożownik zaatakował strażaków. 10 osób rannych:
Atak szaleńca na siedzibę włoskiej straży pożarnej. Mężczyzna zranił nożem cztery osoby, podczas ucieczki potrącił samochodem sześć.
5) Katastrofa F-18. Piloci ranni:
Dwumiejscowy myśliwiec F-18 rozbił się w Juupajoki w fińskiej prowincji Pirkanmaa. Obaj piloci zdołali się katapultować, są ranni.
Z KRAJU :
1)Kopacz "przeliczyła" rolników :
Kierownictwo resortu zdrowia przyjęło w piątek projekt zakładający, że składka zdrowotna rolników będzie naliczana od najniższego wynagrodzenia, a nie od ceny kwintala żyta - poinformowała w sobotę minister zdrowia Ewa Kopacz.
2 ) Miliony odszkodowania za brak prądu:
Trwająca od 10 stycznia przerwa w dostawie prądu naraziła wiele firm i przedsiębiorstw na poważne straty. Straciły m.in. Zakłady Kablowe Bitner w Trzyciążu, które domagają się 3 mln odszkodowania od firmy Enion .
3) Kłuł kobiety w metrze, dostał zarzuty
Zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, oraz stawiania gróźb karalnych - usłyszał 24-letni Wojciech Ś. Mężczyzna jest podejrzewany o atakowanie kobiet w warszawskim metrze, najprawdopodobniej igłą. Mężczyznę zatrzymała policja.
4) Kopał, kopał i wykopał: bomba w garażu
Pewien mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego przekonał się, że kopanie dołów nawet pod własnym domem może okazać się bardzo ryzykowne. Mężczyzna próbował zrobić w swoim garażu kanał. Z wykopu wynurzyła się... półtonowa bomba lotnicza. Wezwana policja ewakuowała mieszkańców w promieniu pół kilometra.
5) Lipiec: nie chcieliśmy oddać gruntów Totalizatorowi
Tylko nieco ponad godzinę trwało przesłuchanie ministra sportu w rządzie PiS Tomasza Lipca przed hazardową komisją śledczą. - Moje ministerstwo i większość decydentów sprzeciwiało się, aby inwestycję budowy Narodowego Centrum Sportu prowadził Totalizator Sportowy - stwierdził przesłuchiwany.