Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T18:22:58+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
1.Baudwin z Bretanii - jeden z rycerzy Okrągłego Stołu w schyłkowym okresie. Przeżył ostatnią bitwę pod Camlan i został pustelnikiem. Znany był też ze swych umiejętności lekarskich.
2.Dagonet – według legend arturiańskich błazen króla Artura, którego dla żartu pasowano na Rycerza Okrągłego Stołu; później wykazał się odwagą w wielu turniejach.
3.Gawain - Gawain w legendach arturiańskich jest siostrzeńcem Króla Artura
4.Girflet - Girflet pojawia się w legendach jako jeden z ostatnich sojuszników króla Artura. Zaraz po tym jak zostaje pasowany na rycerza, staje się od razu jednym z najważniejszych rycerzy Okrągłego Stołu.
5.Malagant - jeden z bohaterów legend arturiańskich, pierwotnie rycerz Okrągłego Stołu, następnie przeciwnik króla Artura.
6.Tristan - jeden z głównych bohaterów legend arturiańskich, rycerz Okrągłego Stołu i główny bohater legendy "Tristan i Izolda".
7.Parsifal - według legend arturiańskich, jeden z towarzyszy króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Podobnie jak oni, poszukiwał Świętego Graala. Parsifal zakochał się w żonie króla Artura.
8.Palomides - w legendach arturiańskich rycerz saraceński na dworze króla Artura. Jeden z najwybitniejszych rycerzy Okrągłego Stołu.
9.Lancelot z Jeziora - postać fikcyjna z legend arturiańskich, wódz irlandzki i najznamienitszy Rycerz Okrągłego Stołu.
10.Colgrevance - jeden z Rycerzy Okrągłego Stołu. Kuzyn Sir Ywaina, znany z uprzejmości i elokwencji.

Przyznaję się bez bicia, że wzięłam to z wikipedii ..
Ale każdy z nas na pewno bierze odp. z internetu bo takiej wiedzy nie posiada xd

Pozdrawiam i powodzenia życzę ;))

Hmm.. Noo i jeszcze jedno.. xd wybrałam najlepszych rycerzy ;)))
90 4 90