Odpowiedzi

2010-01-22T18:51:43+01:00
CHARAKTERYSTYKA DANUSI
Danusia był córką Juranda ze Spychowa. Jej matka została zabita przez krzyżaków.Danusia miała 12 lat. Opiekowała się nią księżna Anna, Danuta, na której dworze dziewczynka przebywała.Danusia była drobnej budowy. Była bardzo ładną i delikatną dziewczynką. Jej długie włosy były koloru bląd, a oczy były niebieskie.
Danusia była bardzo wraźliwą dziewczynką. Bardzo tęskniła za matką, lubiała też rozmyślać. Była bardzo wstydliwym dzieckiem. Dziewczynka była bardzo cichutkim dzieckiem, często smutna. Zainteresowaniem Danusi była gra na lutni. Była bardzo opiekuńcza. Gdzy Zbyszko został ranny, bardzo troskliwie się nim opiekowała. Uratowała go też przed śmiercią. Danusie cechowała uczciwość i prawdomówność. Jedyną wadą dziewczynki jest jej uległość, gdyż nie umiała się przedziwstawić krzyżakom, którzy ją porwali i nie próbowała od nich uciec.
9 3 9
2010-01-22T19:02:44+01:00
Danuta była córką sławnego rycerza Juranda ze Spychowa,cieszącego się wielkim uznaniem na dworze Księżnej Anny Mazowieckiej i siejącego postrach u Krzyżaków .
Jurandówna była osobą dobrze urodzoną i zamożną, przed którą rysowała się piękna przyszłość z powodu urody i pochodzenia.
Na początku poznajemy ją jako młodziutką ,beztroską ,anielskiej
urody dwunastolatkę. Gdy była mniejsza przeżyła wiele tragicznych doświadczeń [matka zmarła podczas najazdu krzyżaków na Spychów],ale mimo to jest wesołą i piękną dziewczyną rozpieszczana przez ojca protektorkę oraz księżną i dworzan.
Danuta ma ujmującą ,delikatną , dziewczęcą urodę.Kiedy ją poznajemy przypomina pięknie ubrane ,eleganckie dziecko.JEJ WYGLĄD PORÓWNYWANO DO FIGURKI Z KOŚCIOŁA .Na głowie nosiła wianek z kwiatów.Na co dzień wkładała niebieskie suknie i czerwone trzewiki.
Miała delikatną sylwetkę ,była szczupła i drobna.
Potrafiła pięknie śpiewać i grać na lutni.jedną z najważniejszych jej cech charakteru to dobre serce .Gdy dowiedziała się o kłopotach Zbyszka bardzo to przeżywała i zdecydowała się na pomoc,oczywiście ratując młodzieńca.Jest
bardzo wrażliwą,lękliwą i nie smiałą.Na przeciwności losu reaguje płaczem.
Danuta jest uosobieniem dziewczęcego wdzięku i dziecięcej spontaniczności ;cieszy się na widok Zbyszka i nie kryje łez .
Moim zdaniem danuta jest postacią pozytywną .uważam
tak ,ponieważ radzi sobie w trudnych chwilach .Jest zabawna i
wesoła.Bardzo mi się spodobała.
MOŻE BYĆ?????DAJ PUNKTY DAJ
13 3 13