Temat pracy brzmi:
,,Moja Ewangelia o Jezusie''.

Proszę napisac coś cokolwiek, należy w tej Ewnagelii opisac siebie i Jezusa.
Jak ktoś mi napisze bede wdzięczny.
Musi to byc conajmniej na 1 stronę w zeszycie.
Proszę napisac obojętnie jak a ja sobie potem troche pozmieniam.

3

Odpowiedzi

2010-01-22T18:55:10+01:00
Napiszę to w formie opowiadania...

Tego dnia czułem, że Jezus będzie mną kierował. I tak też się stało. Wstałem rano i od razu wskoczyłem na rower. Umówiłem się na wycieczkę z przyjaciółmi. Była straszna mgła, ale mi to nie przeszkadzało. Popędziłem w stronę domu przyjaciela. Nie rozglądając się skręciłem w jego alejkę i poczułem straszny ból. Piski... ciemność... Nic nie czułem. Słyszałem tylko krzyki... Mówiłem sobie w duchu, że wszystko będzie dobrze, że na pewno Jezu jest ze mną. Obudziłem się w jasnym pomieszczeniu. Okazało się, że potrącił mnie samochód. To cud, że przeżyłem. Tego dnia nie zapomnę do końca życia, bo w tym dniu moja wiara do Jezusa uratowała moje zdrowie i życie.

yy... nie wiem jak to miało być... napisałam w r.męskim.
mam nadzieję, że pomogłam, starałam się... możesz tam opisać jakąś silniejszą więź, czy coś... POWODZENIA :*
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T18:55:18+01:00
Wszystko co posiada nasza rodzina zawdzięcza Bogu. Mam starszą/młodszą siostrę/brata, z którą codziennie się modlę, dziękując za szczęśliwie przeżyty dzień. Jestem zwykłym chłopakiem i chodzę do.....klasy. Bardzo lubię czytać i słuchać o Jezusie oraz staram się chodzić Jego drogami. „Kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje” – tak powiedział Jezus w jednej z Ewangelii. Jest to trudne wezwanie, gdyż w dzisiejszych czasach ważną rolę odgrywa pieniądz i ludzie często gonią za nim, nie mając czasu dla Boga. W mojej rodzinie jestem nauczony już od dziecka, że każda niedziela i święta, to dzień przeznaczony dla Boga, gdzie z całą rodziną uczestniczymy we Mszy Świętej. Mama jest moim przykładem i kieruje mnie, abym żył według przykazań Bożych i w pełni zjednoczony z Jezusem, oddał chwałę Bogu. Jest takie powiedzenie „Wiara czyni cuda” i to jest prawdą, bo jeśli ktoś zawierzy i zaufa Bogu, ten się niczego nie zlęknie. W naszej rodzinie były też trudne sytuacje, ale wiara w Miłosierdzie Jezusa przełamała te bariery, ponieważ powiedziane jest „Proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie”. Jednym słowem można mieć wielu kolegów i przyjaciół, ale najlepszym przyjacielem jest sam Jezus Chrystus, bo tylko Jemu można zaufać, zwierzyć się, a On nikomu nie poskąpi ze Skarbca Swojego Miłosierdzia.
5 4 5
2010-01-22T19:11:42+01:00
Jezus idąc wraz ze swoimi uczniami po Polsce, zobaczył pewnego człowieka. Był to ... który siedział zatroskany i głęboko zamyślony pod brama swojego domu.
Widząc go, ON zawołał do uczniów:
-Czekajcie tutaj, puki nie skończe rozmawiac z ...
Uczniowie posłusznie przystanęli, tylko jakby zdziwieni wpatrywali się w Jezusa. Podszedł on do jegomościa i powiedział:
-Nie martw się ... , jeszcze nastaną takie chwile że będziesz w pełni zadowolony z życia. Mój ojciec nad tobą czuwa.
Nie możesz przyjąc takiej postawy bo to cie do niczego nie doprowadzi. Bóg nakazał cieszyc sie życiem mimo to jakie ono jest.
- A co mam robić żeby moje życie się zmieniło?
- Musisz za wszelka cene zmienic swoje postępowanie, a twoja droga życiowa zaprowadzi cię w innym kierunku - tym lepszym, ciekawszym. Po to BÓG dał nam życie bysmy z niego czerpali jak najwięcej iżyli z odnie z przykazaniami.
- Dziękuje ci Panie Jezu, będe o tym pamiętał zmienie moje życie na lepsze chocby dla Ciebie. - powiedział ... i zaraz wstał i rozpromieniony , pełny energii pobiegł by załatwic jakąs sprawe. A uczniowie Jezusa przyglądali się i dziwili zaistniałej sytuacji. itd
3 2 3