Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T20:24:29+01:00
1. Limity połowowe są to ograniczenia połowu danego gatunku na określonym terenie (najczęściej chodzi o okręgi w danym roku). Ustala się je po to, by uniknąć wyginięcia lub nadmiernego łowienia jakiegoś gatunku, najczęściej chodzi o osobniki młode, której są objęte ochroną, np.: według uchwału Okręgu Piotrków Trybunalski - wymiar ochronny Karpia jest do 35 cm a okonia do 15 cm.
2.Wykluczając kłusowników robiących to tylko dla sobie znanego powodu, chodzi przede wszystkim o badania. Ludzie od zawsze chcieli poznać życie zwierząt, ich przyzwyczajenia i warunki w których czują się najlepiej.
3 5 3
2010-01-22T20:27:54+01:00
1. limity polowowe sa to onformacje okreslajace ile ryb moga wylowic rybacy w danym roku, stosuje sie je po to aby rybacy w celu uzyskania wieksszego zysku ze sprzedarzy tych ryb nie wylowili wszystkich. wylowienie wszystkich ryb spowodowaloby zaklucenie lub calkowite rozbicie ekosystemu morskiego.

2. na zwierzeta dziko zyjace poluje sie okresowo, liczbe zwierzat do odstrzelenia danego gatunku ustala od gornie nadlesnictwo i informuje o tym mysliwych. poluje sie na nie z prosetego powodu, sztucznie utrzymujac rownowage ekosystemu i lancuchow pokarmowych. tak zeby np liczba drapienikow nie przerosla ich ofiar i na odwrot..

to chyba tyle
prosze.
3 3 3
2010-01-22T22:19:34+01:00
1.Limity połowowe są to limity na połowy ryb, są ograniczone, zarówno wagowo jak i ilościowo, ustalone są wymiary ochronne i limity połowów. Wprowadzane są prawem morskim.
2.Na zwierzęta dzikie poluje się ponieważ ludzie chcą uzyskać mięso a czasami drogą skórę zwierząt na sprzedaż, handel, dla pieniędzy. Są łatwe do schwytania poniewwaz nie maja stałych miejsc gdzie się przyswajają i łatwo je schwytać oraz nie są pod ochroną i trudno schwytać takiego kłusownika który zabija dziekie zwierzę.

1 1 1