Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T21:41:50+01:00
Zenon Wójcik jest głównym bohaterem powieści '' Ten Obcy '' . Jego ojciec był alkoholikiem , a matka mu zmarła.hłopiec nosił starą, zieloną wiatrówkę i pogniecione, drelichowe spodnie. Nogę , która została przebita szkłem , owinął starą brudną szmatą. Włosy miał ciemne i dawno niestrzyżone. Opadały na szeroko rozłożone brwi i zapadnięte , wychudłe policzki . Był wysoki i wysportowany . Gdy zjawił się na wyspie , był brudny i zaniedbany . Sprawiał wrażenie bezdomnego . Zenek miał wiele zainteresowań . W przyszłośći chciał zostać marynarzem i podróżować po świecie , tak jak jego wujek - Antoni Janica. Kochał zwierzęta. Stanął w obronie Dunaja. W kontaktach z ludźmi był szorstki i nieprzyjemny. Zachowywał się tak jak ojciec wobec niego.
Wadą chłopca była zdolnośc do kradzieży . Zabrał przekupce 50 zł i zjadał jabłka z cudzego sadu. Był rółwnież honorowy . Gdy dowiedział się . że ula oddała skradzione pieniądze, natychmiast podjął pracę i zwrócił dług .Według mnie Zenek to bardzo interesująca postać i warto byłoby się z nim zaprzyjaźnić.
2010-01-22T22:01:10+01:00
Heej. Mam 2 charakterystyki, więc jakby ta nie pasowała to napisz, a wtedy wyślę Ci tą drugą - może będzie lepsze. :-)

ZENEK WÓJCIK

Głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. 'Ten obcy' był Zenon Wójcik. Zenek miał 16 lat, szarawy kolor oczy, ciemne włosy, chude policzki i szeroko rozłożone brwi. Ojciec chłopca - alkoholik miał warsztat samochodowy, a matka nie żyła. Zenek był źle traktowany przez ojca co było powodem jego ucieczki. Wedrując po różnych miejscowościach chłopiec trafił do Olszyn. Tam też poznał Mariana Pietrzyka, Julka Milera, Pestkę Ubyszkową i Ulę Zalewską. Z pomocą nowych przyjaciół, zamieszkał na wyspie. Bohater powieści był odważny i potrafił zachować zimną krew. Udowodnił to podczas bójki z Włodkiem i Wiktorem w obronie psa Dunaja. Chłopiec był również tajemniczy i długo nikomu nic nie mówił o swojej rodzinie. Mimo, iż Zenek nie zawsze był miły dla przyjaciół zawsze mógł liczyć na ich pomoc. Na przykład wtedy, gdy ukradł pieniądze przekupce. Ula zarobiła 50 złotych, a Juleki Marian oddali je. Myślę, że Zenek mógłby być moim przyjacielem.
1 5 1