Odpowiedzi

2010-01-22T23:00:52+01:00
Uczucia ludzi na przestrzeni wieków wciąż są takie same. Czlowiek od początku swojego istnienia czuje wciąż to samo. Jednym z uczuć, które towarzyszy nam przez większą częśc życia to smutek.
Smutek to uczucie bardzo głębokie, jedno z najważniejszych w życiu. Łączy ze sobą ludzi, którzy je odczuwają. Jest niezmienne od wieków. Doskonalym przykladem na to mogą być dwie serie trenów Jana Kochanowskiego i Władysława Broniewskiego. Ich autorzy przeżyli tę samą tragedię- śmierć ukochanej córki. Swój smutek przelali na papier. Porównując ich utwory, możemy porównać ich ucziucia. Są one takie same. Obydwie serie trenów wyrażają identyczną rozpacz i wielki ból. Mimo, że same utwory różnią się trochę od siebie, to obrazjuą ten sam dramat. Ojcem po stracie dziecka, niezależnie od wieku, w którym przyszlo mu zyć, targal ten sam żal.
Każdy po stracie kogoś bliskiego jest smutny i zrozpaczony, jednak kocha go tak samo jak przed śmiercią. Czlowiekowi jest ciężko pogodzić się ze śmiercią bliskiej nam osoby, ale zawsze mamy nadzieję, że spotkamy sie z nią po naszej śmierci i innym świecie i nowym życiu.
Myślę, że argumenty opisujące smutek , mogą potwierdzić tą tezę.Chyba tyloo ';)


Mam dzieje ze chodz w połowie Ci Pomogłam ;D
3 1 3