Mam zadanie opisać Stasia Tarkowskiego na 6 akapitów.

1akapit.przedstawienie postaci
2 ak.Wygląg zewnętrzny
3 ak.Cechy charakteru
4 ak.Umiejętności
5 ak.Stosunek do otoczenia (ludzi zwierząt przyrody)
6 ak.Moja ocena postaci

ale nie może być tak że :
Staś tarkowski był:miły opiekuńczy....
tylko każdy przymiotnik usi byćopisany dlaczego.!!!!
Jest to ważne!!!!!!!1

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T10:21:36+01:00
Wśród wielu bohaterów książki Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" na szczególną uwagę zasługuje postać Stanisława Tarkowskiego. Gdy go poznaliśmy miał 14 lat. Natomiast po zakończeniu przygód był już szesnastolatkiem. Ojciec chłopca- Władysław Tarkowski pracował jako inżymier przy Kanale Sueskim. Mama Stasia zmarła przy jego narodzinach.
Bohater był bardzo silny i wysportowany. Swietnie pływał, jeździł konno oraz posługiwał się bronią. Dobrze się uczył, znał wiele języków obcych, a nawet dorzeczy afrykańskich. Te umiejętności pomagały mu podjąć dalsze wyzwania i przetrwać trudy wędrówki.
Chłopiec miał młodszą przyjaciółkę- Nel, o którą bardzo się troszczył. Gdy zachorowała na febrę opiekował się nią i pokonójąc strach zdobył cenne lekarstwo. Bardzo kochał tę dziewczynkę oraz bał się o nią, ponieważ czuł się za nią odpowiedzialny. Miał więc dobre serce, był wrażliwy i zawsze stawał w obronie słabszych.
Był także polskim patriotą choć dopiero kiegy miał 24 lata przeprowadził się do Polski na stałe. Wierzył w Boga-był religijny, śmiało odmówił prorokowi Mahdiemu przyjęcia wiary islamskiej.
Jednak miał skłonność do przechwalania się i dużej pewności siebie, ale mimo to spodobał mi się.

Pisaliśmy to na lekcji więc powinno być dobre ; )
27 3 27