Uczniowie mają napisać własną bajkę lub któtkie opowiadanie które zakończą się morałam z bajki woły krnąbre:"Miłe złego początki,lecz koniec żałosny".

PROSZĘ O POMOC TO JEST NA PONIEDZIAŁEK A JA NIE MAM TALENTU DO PISANIA ,WIĘC PROSZE O POMOC !!!DAM NAJLEPSZA ODPOWIEDZ ZA NJLEPSZE I NAJSZYBCIEJ NAPISANE.:))Z GÓRY DZIĘKUJE.ALE PROSZĘ NIE Z INTERNETU.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T11:33:08+01:00
Dawno temu , nikt nie wie dokładnie gdzie , żył sobie szczur , lecz nie był to zwykły szczur bo potrafił mówić . Niezwykłości dodawała mu szabla i śmieszny kapelusz z piórem , był rycerzem . Tak na pewno myślicie że to dziwne ale w krainie w której żył nic nie było normalne . Była to kraina mówiących i myślących zwierząt - Nibylandia . Nasz bohater opowieści nazywał się Miki . Uchodził za odważnego , przystojnego i trochę zuchwałego rycerze , który wiernie służył swojej pani której przysiągł oddanie w dobrych czasach i ty złych . Był troche za bardzo dumny i uważał że wszystko potrafi lepiej od innych . Miał też miłość swojego życia - sławe . Chciał być sławny i szanowany ( czasami niektórzy wyśmiewali się z jego wzrostu dopadał wtedy szabli o obcinał nosy za taką zniewage ) . Pragnął władzy , ale nie oceniajcie go żle nie był aż tak zepsuty . Pewnego dnia spotkał podejrzanie wyglądającą wróżke której uwierzył że czeka go sława gdy tylko pozbedzie się pewnego dawnego przyjaciela którego porzucił gdy ten zaczął odnosić sławe . Posłuchał jej i uwięził biednego Dawida ( bo tak sie nazywał jego dawny przyjaciel ) . Rzeczywiście szybko stał się popularny , ponieważ to on ostatni widział sławnego rycerza Dawida i prasa cały czas robiła z nim wywiady . Wkrótce Miki zrozumiał że musi wymyślić jakąś ciekawą historie aby zachować popularność i zaczął wymyślać rożne niestworzone opowieści w których on walczył na śmierć i życie aby odzyskać dawnego przyjaciela , walczył z wielką ośmiornicą lub uratował świat przed wielkim olbrzymem . Podziałało stał sie szanowany i bardzo sławny . Wspiął sie na szczyty przez niedole Dawida . Jednak popularność zaczeła go meczyć nie miał już siły , coraz częściej miał wyrzuty sumienia . Reporterzy zaczeli sprawdzać czy historie które opowiada są prawdziwe i odkryli że nie . Wszystko wyszło na jaw i stał sie najbardziej kłamliwym szczurem w oczach widzów . Odkryto też co się stało z Dawidem i oskarżono szczura o porwanie . Następne 3 lata spędził w więzieniu mając straszne żale do samego siebie .