Opisz jeden z obyczajów "Krzyżaków" (min. 7 zdań).
!!! TYLKO NIE KOPIOWAĆ Z NETA BO OD RAZU ZGŁASZAM SPAM !!!
PROSZĘ,tylko o własne opisy obyczajów.
DAJE "najlepszą odpowiedź" tylko nie piszcie rozwiazaniu zadania "hmm..." czy "trudne",bo zgłaszam spam.

WAŻNE!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T11:16:24+01:00
Opisywać będę jeden ze zwyczajów który zwany jest nałęczką.Nałęczka to zwyczaj, który pokazuje miłość panny do rycerza.Chodzi w nim o to na przykładzie Zbyszka i Danuśki, Dwórka kochała Zbyszka i gdy miał on zginąć zrzuciła mu na głowę białą chustę zwaną nałęczką.Chodzi mniej więcej o to że każda zakochana panna może uratować swego rycerza przed śmiercią zrzucając mu na głowę właśnie białą chustę.Moim zdaniem jest to bardzo przydatny zwyczaj ponieważ kiedy rycerz jest o coś np. niewłaściwie oskarżony a ma swą drugą połowę ona właśnie może go uratować przed śmiercią.
12 3 12
2010-01-23T11:22:40+01:00
Jeden z obyczajów w Krzyżakach mogliśmy dostrzec bardzo wcześnie. Chodzi o ślubowanie swojej "damie serca". Rycerz, któremu jakaś panna się spodobała, klękał przed nią i składał tzw. śluby. Obiecywał jej dozgonną służbę i wierność.
Często też przysięgał swojej wybrance zdobyć dla niej jakieś dary. Ten przykład można było zobaczyć, kiedy Zbyszko obiecał Danuśce zdobyć na niemcach pawie czuby. Był to, według mnie, bardzo ciekawy zwyczaj.
10 5 10