Odpowiedzi

2010-01-23T12:10:56+01:00
Ludzią niepełnosprawnym w dzisiejszych czasach jest znacznie łatwiej niż kiedyś. Cierpią oni przez swoje kalectwo, ale jest wiele Fundacji i organizacji, które starają się im pomóc. Są zbierane pieniądzę, na sprzęt rehabilitacyjny i na protezy. W szpitalkach powstają specjalne sale do rehabilitacji ludzi. W sklepach i miejscach publicznych sa przygotowane podjazdy, by ludzie na wózkach mogli podjechac. W kinach specjalne miejsca, by nikt nie ograniczał im widoczności. Ludzie tez zaczęli postrzegać ich inaczej, często na ulicy można zaobserwowac jak ktoś pomaga osobie niepełnosprawnej. Na klatkach schodowych montuje się specjalne windy dla osób niepełnosprawnych. W sklepach zauważamy specjalne koszyki dla nich .Moim zdaniem sytuacja uległa zmianie i będzie coraz lepiej.
Ludzie mogliby tylko pomyśleć i przestać skazywać się na kalectwo, jak Kasia ( o której ostatnio głośno), weszła na słup wysokiego napięcia i przez taki wybryk straciła ręce i noge.
1 5 1
2010-01-23T12:13:19+01:00
Gdy wchodzimy do szpitala to widzimy obok schodów taką kładkę. Wbrew wszelkim przekonaniom nie jest tylko dla matek z dziećmi na wózkach tylko dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się za pomocą tzw. wózka.
W Polsce firmy zaczęły zatrudniać niepełnosprawnych różnego typu(niewidomych, niemych, itp.), ponieważ zaczęło być to dla nich opłacalne-dostają dofinansowania.
Ci niepełnosprawni chcą pracować i być przydatni...nie wiem jak się czują gdy są odtrącani przez społeczeństwo, ponieważ czegoś nie potrafią, ponieważ mieli wypadek czy urodzili się tacy.
Niepełnosprawni są też ludźmi i mają cięższe życie bo muszą znosić te spojrzenia pełne litości, których najczęściej nie chcą.

mam nadzieję, że pomogłam choć troszkę :)
2010-01-23T13:44:56+01:00
Ludzie niepełnosprawni nie mają łatwego życia.
Jest im trudno dostać się do banku,sklepu czy tez pracy.
Zwłaszcza,że burmistrz wielu miast nie zgadza się na dobudowywanie "podjazdów dla niepełnosprawnych".