Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T13:05:34+01:00
Modlitwa nadzieją w chorobie.
choroba jest ta rzeczywistoscia , w czasie, ktorej czlowiek doswiadcza w sposob szczegolny swojej ulomnosci niewystarczalnosci . przezywajac niedomagania ciala chory odczuwa takze trudnosci duchowe. jedna z nich bedzie poczucie głebokiej samotnosci. uswiadamiaja to nad zwyczaj bolesnie ludzie przykuci cierpieniem do loza lub wózka inwalickiego.

od samotności w tym wypadku można uciekac. odczuja ja takze ci, ktorych otaczaja lekarze, pielegniarki, kochajaca rodzina i pprzyjaciele. choroba jest sprzymiezona z cierpieniem i samotnością. sa sytuacje kiedy w czasie choroby odsuną sie od cierpiacego jego najbliżsi. doswiadczenia czlowieka dotkniętego ubustwem, chorobą cierpieniem i samotnością opisuje kdięga Hioba.
2010-01-23T13:48:38+01:00
BÓG DO NICZEGO NIE ZMUSZA.
Obchodziliśmy ostatnio największe święto chrześcijan.
Mówimy zazwyczaj, ze to święto zwycięstwa życia nad śmiercią. To prawda, ale to powiedzenie nie oddaje tej właściwej, najgłębszej istoty dzisiejszego dnia. Należałoby raczej powiedzieć, ze te dni są największym świętej ludzkiej wolności.Tym, co dzisiaj staje przed naszymi oczami, jest chrześcijańska wolność. To święto ma nam przybliżyć zrozumienie tego czym jest wolność. I ma nauczyć także tego, że mamy być ludźmi wolnymi. Że nie powinnyśmy być na tym swiecie niewolnikami.

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Fragment z "gościa niedzielnego"
  • Użytkownik Zadane
2010-01-23T14:04:48+01:00
Chrześcijanie Europy bronią rodziny ;

W niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia ponad milion osób spotkało się w Madrycie , by bronić rodziny budowanej w oparciu o małżeństwo mężczyzny i kobiety .Zaproszenie arcybiskupa stolicy Hiszpanii kard.Antonio Marii Rouco Varela przyjęło m.in 600 osób z Polski a w gronie duszpasterzy był przewodniczący Papieskiej Rady ds.Świeckich kard. Stanisław Ryłko oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Józef Michalik...
1 1 1