Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T13:18:38+01:00
Chodzi o taką blachodachówkę??

Wielką zaletą blachodachówki jest to, że nie zmieniają kształtu pod wpływem wilgoci oraz nie nasiąkają wodą. Wierzchnią stronę rdzenia, (wykonanego z blachy stalowej ocynkowanej) zabezpiecza się powłoką z tworzywa sztucznego, na przykład poliestrem lub plastizolem. Do zabezpieczenia blachy przed negatywnym działaniem skraplającej się pary, pomalowana jest także jej spodnia strona. Ważna jest odporność na korozję, zarysowania oraz trwałość powłoki i koloru.
Bardzo ważny jest transport blachodachówki i pokrycie, gdyż jest to materiał, który zwiększa swoją wielkość pod wpływem temperatury. Od tego sposobu zależy jakość i trwałość pokrycia. Wykonanie i pokrycie oraz to jest ważne, bo może zaecydować czy producent materiału uzna ewentualną reklamację. Dla blachodachówek producenci udzielają gwarancji na 10-12 lat.
Wiele blachodachówek polecanych przez producentów są z posypką dającą efekt, który przypomina dachówkę ceramiczną lub łupek kamienny. Są one jednak droższe. Posypkę akrylową z dodatkiem preparatów grzybobójczych pokrywa się żywicą, nadającą blasze połysk i chroniąc przed porastaniem mchem i grzybami.
Trwałość blachodachówek szacuje się na około 25-70 lat.