Odpowiedzi

2010-01-23T14:00:17+01:00
Myślę ,że ciekawie byłoby żyć w średniowieczu, ponieważ byli tam rycerze w lśniących zbrojach[...]można było zostać ich giermkiem ,a później również rycerzem.

Było tam dużo koni i można było samemu je ujeżdżać. Dzieci wszędzie się bawiły same ,kradły żywność z targów itp.
Kobiety pracowały w domu np.gotowały obiady,sprzątały i szyły ciuchy dla rodziny...
Karczowano puszcze , zakładano pola uprawne i osady. Rozwijały się miasta, w których coraz więcej budynków wznoszono z kamienia i cegły. Nadal jednak większa część ludności mieszkała na wsi...

7 3 7
2010-01-23T14:07:07+01:00
Średniowiecze to epoka charaktarezyjąca się wzorcami dobrego władcy, doskonałego rycerza i ascety. w Europie yrwało ponad Xwieków. Ujmuje je uniwersalizm,deocentryzm oraz dwujęzyczność i anonimowość literatury.
życie człowieka żyjącego w tej epoce literackiej musiało być wzniosłe i ciekawe. mino iz wyróżniał sie w niej pogląd iż Bóg jest najważniejszy interesujące jest życie rycerzy i piękne "podboje" rysreskie swych dam serca. opisując życie wśrediowieczu chcę się odwołać do powięści "krzyżacy" napisanej przez H.Sienkiewicza. w niej ukazana jest zarówno miłośc Zbyszka do Danuśki i wala o jej odbicie z rąk zakonu krzyżackiego. jednak motyw ukazany w wymienionej wyżej książce nie nalezy do wyjątków ukazujących interesujące życie na przełomie V-XVw. mie jednej z dzisiejszych nastolatek serce bije mocnej czytając ksiąkę "dzieje tristiana i izoldy". każda chciałaby przezć tak piękną historię romatyczną opisaną na katach tej prozy. Epoka średniowiecza jak wspomniałam wcześniej to wzorzec doskonałych rycerzy-walecznych, mężnych, wiernych swemu władcy i Kościołowi. Która zdziewcząt nie chciałaby spotkać na swej drodze życiowej rolanda (wiernego swojej ojczyjźnie i tak "pięknie" umierającego)? nie ma chyba na świecie kobiety która nie chciałaby aby jej ukochany wallczył o jej dobre imię w pojedynkach. no ale cóż życie to nie bajka i trzeba pogodzić się z losem że dziś takich mężczyz można "szukać ze świeczką",ale może kiedyś....
myślę iż życie w śreniowieczu było trudne,lecz niosło za sobą pewne usienienia i fascynacje co próbowałam udowodnić. jednakże po głębszych przemyśleniach nie jestem pewna czy chcaiałabym przenieść sie do tej epoki i w niej żyć.
13 4 13