Chciałbym zlecić napisanie Rozprawki na temat "Czy warto się zakochać" na podst. książki "Romeo I Julia"

Wstęp:
-Wyjaśnienie pojęcia kluczowego
-pytania i wątpliwości
-teza , stanowisko , odp

Rozwinięcie:
-3 argumenty (dowody , pytania) potwierdzające teze

Zakończenie:
-podsumowanie
-potwierdzenie tezy

@Praca ma zajmować 1 kartkę A4!!!

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T14:52:39+01:00
"czy warto się zakochać ?"-to pytanie zadaję sobie wiele młodych ludzi inspirowanych swoimi doświadczeniami z życia, opowięści kolegów o swych rozterkach sercowych. kolejne pytanie które mi sie nasuwa brzmi "czy bez miłości świat byłby lepszy? czy ludzie nnie musieli by cierpieć po stracie kogoś bliskiego?". Na te pytania każdemu trudno odpowiedzieć. Bo czymże jest miłość? chilami spędzonymi w szczęciu,z osobą orzy której szybciej bije serce. jej smak poznali bohaterowie pewnego dramatu, a mianowicie "Romeo i Julia".
romeo i julia to młodzi ludzie pochodzące z dwóch zwaśnionych rodów. ich miłość wybuchła gwałtownie podczas jednego balu u państwa capulletich. Julia-młoda dziewczyna przes swych rodziów przeznaczona była już pewnemu mężczyżnie. Romea serce też na początku biło dla innej. los chciał że się spotkali i pokochali od"pierwszego wejrzenia" taka miłość zdarza się bardzo żadko. w tym momenie na drodze tych młodych ludzi pojawia się pełno przeciwności, raz że należą do zwaśninych rodódów a dwa że nie mogą bez siebie żyć od tamtej balowej nocy. ich rodziny nigdy nie zgodziły by sie na połączenie ze sobą swych pociech.
kolejnym argumentem świadczącym za tym ż dla miłości można zrobić wszysko jest fakt iż młodzi ludzie z werony postanawiaja się pobrać. w tajemnicy przez wszystkimi. o ich planach wiedzą jedynie piastuka Julii i ojciec laurenty. duchowny w płaczeniu młoduch widzi iskierkę nadziei na pogodzenie dwóch rodzin przez co zgadza się na zaślubiny. konsekwencją tego uczynku jest zgładzenie kuzyna Julii przez romea w wyniku bujki ulicznej w której również ginie bliski przyjaciel młodego moteka. Juli dowiedziawszy sie o całym zajściu początkowo przekila męża potem wybacza mu całym sercem morderstwo. w tym argumencie widzimy iż miłość zniesie wszystko,daruje urazy.
kolejnym.ostatnim już przykładem jesy samo rozwiązanie akcji. wygnany z werony romeo na wieśc o "śmierci" Julii postanawia ją zobaczyć ostatni raz złożoną wgrobie. nie wie jednak żę julia za sprawą tajemniczej mikstury śpi, i tylko pozornie wygląda na zmarłą. pp przzybyciu do grobowca spotyka hrabiego, zabija go a następnie sam wypija przywiezioną ze sobą miksturę po czym Julia się budzi i widząc nieżywego męża przebija sobie serce sztyletem. podsumowując ten argument możemy stwierdzić iż miłość tej pary była na prawdę mocna. nad ciałami młodych zwaśnine rody podają sobie ręce na znak pogodzenia.
ileż Ci młodzi ludzie musieli znieść aby być razem, co tak na prawdę osiągęli jedynie po śmierci. każdy z nas na swojwj drodzr spotyka różne przeciwności losu,lecz nie należy się ich bać natomiast śmiało iśc za głosem serca. dlatego kończąc pragnę potwiedzić iż postawiona na samum początku teza mówiąca iż "dla miłości warto.." jest słuszna i jak najbardziej zgadzam się z tym.


jeśli zrobiłam błedy w nazwiskach to przepraszam. dawno już tą książkę przerabiałam i ie wszystko pamiętam. szkoda tylko że w tej rozprawce nie można było przytoczyć innych przykładów literackich. pozdrawiam:)
2 5 2
  • Ilys
  • Rozwiązujący
2010-01-23T18:34:19+01:00
Czy warto się zakochać? To pytanie na pewno każdy z nas zadał sobie w życiu. Jaki jest sens ? Warto zapłacić nieraz bardzo wysoką cenę? Miłość to względne pojęcie, czasem jest piękna i niezapomniana a czasem nieodwzajemniona i bolesna. Osobiście uważam, że warto zagrać w tę grę z losem. Postaram się przekonac was do mojej opinii.
Pierwszy argument to romans Parysa wobec Julii. Czy był świadom tego, iż ona go nie chce? Otóż nie. Czytelnicy doskonale wiedzą, lecz nie on. Nikt mu nie powieział o kłótni rodziców z panienką Capullet, ani o tym, że była żoną romea. Czy krewny rodziny królewskiej wierzył, że dziewczyna pokocha go, czy też nie miewał podobnych myśli, poprzez zapatrzenie na wlasną osobę ?
Argumentem przeciwnym jest nieszczęśliwe uczucie Romea do Rozaldiny, bowiem dziewczyna odrzucała starania nie tylko młodego Montecchiego. Był on bardzo przygnębiony tą myślą i w jego życiu brakowało sensu związanego z inną osobą.
Ostatnim przykładem jest wspaniałe uczucie jakiego mamy okazję doznać będąc w stanie zakochania bądź zauroczenia drugą osobą, tak jak Romeo Julią, a ona nim. Chwile jakich doznawali przebywając ze sobą nikt nie jest w stanie opisać. Jest to o wiele bardziej cudowne niż wygrana pieniędzy czy jakakolwiek materialna i przyziemna rzecz.
Każdy ma gdzieś swoją 'drugą połówkę' trzeba tylko ją odnaleźć. Nie należy tkwić w przekonaniu, że podobne wydarzenia mają miejsce tylko w filmach. Przecież nikt by sam tego nie wymyslił. Reasumując moje rozważania stwierdzam z całą pewnością, że warto się zakochać. Gdyby nie to uczucie, większość ludzi nigdy by nie marzyła i zapewne nie byłoby dla kogo żyć, czyli bezsens. Mam nadzieję, że przekonoałam was do mojego zdania.
2010-01-23T20:27:17+01:00
"Czy warto się zakochać"? Tak czy, tak na prawdę wiesz tylko o tym ty i nikt więcej, czasem to boli ale jest potrzebne wiec tak tak tak lecz czy na pewno tak bo przecież bul to nic dobrego i ciekawego to złamane serce które krwawi.
Ale miłość gdy nie krwawi przez serce jest piękna i często się zdarza więc zawsze warto zaryzykować. No tak lecz najpierw trzeba postawić sobie pytania:
1. kochasz go? ale odpowiedz szczerze nie okłamuj się
2. czy będę szczęśliwa? to jest warzne pytanie lecz nie najwarzniejsze
3. czy on cię dopełniać? tak czy nie
Te pytania wydalają się proste dopóki sami będziemy na nie odpowiadać i namyślać się czy dobrze wybraliśmy i dlatego trzeba się pięćdziesiąt razy namyślić bo potem może być za późno.
Wiec podsumowując w skrócie, trzeba byś pewnym swej decyzji miłosnej i odpowiedzieć na kilka warzonych pytań:)
2 1 2