Odpowiedzi

2010-01-23T14:37:06+01:00
Teza: moja odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest następująca: ,,Syzyfowe prace" można nazwać radosnym hymnem życia na przekór wszystkiemu. Postaram się udowodnić słuszność mojego twierdzenia w jak najwyższym stopniu. Argumenty: pierwszym argumentem będzie miłość rodzinna w powieści. Mama Marcina wiele razy ukazywała swoje uczucie do syna.Już na samym początku, gdy jej jedynak wyjeżdżał do szkoły w Owczarach płakała na myśl rozstania z ukochanym synem. Kolejny raz miłość matki i syna ukazana jest w momencie powrotu Marcina na zielone światki Do domu. Chłopak w pewnym momencie zeskakuje z bryczki by narwać dla mamy kwiatkow. Gdy ona po otrzymaniu prezentu zapytała syna czy zawsze będzie ją kochał, on nic nie odpowiedział, zapłakał tylko. Uważam, że miłość w rodzinie Borowiczów jest argumentem potwierdzającym postawioną tezę.(jako kolejne argumenty możesz dać miłość marcina i Biruty, dzieje andrzeja Radka, walkę chłopców z Rusyfikacją)
6 2 6
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-23T14:56:06+01:00

Możesz zacząć to tak:
Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego można radosnym hymnem.Powieść ta ukazuje, że życie jest piękne oraz wartościowe.
Argumenty,które możesz użyć:
*Marcin Borowicz po wielkiej stracie, jaką niewątpliwie jest śmierć matki stał się osobą bardzo religijną, a jego żarliwość ukazywała się w wielu sytuacjach....
i rozwiń tę myśl.
*wielkie poświęcenie i upór Andrzeja Radka...
*obudzenie w Marcinie Borowiczu krytycyzmu i trzeźwego oceniana wydarzeń w jego otoczeniu...
Są również wydarzenia,które możemy użyć jako argumenty
przeciwko pozytywnej treści powieści.
* śmierć matki Marcina oraz finansowe borykanie się z kłopotami, które wynikły z patriotycznej walki ojca Marcina w powstaniu listopadowym.
* osamotniona walka Andrzeja Radka o swą edukacje, a co za tym idzie o przyszłość.

Zakończyć to możesz tak:Powieść „Syzyfowe prace” to poniekąd radosny hymn i powieść na przekór wszystko.Argumenty przemawiają za dwoma tezami.
Każdy kto przeczytał tę książkę dostrzeże w niej elementy pozytywne(radość) i negatywne (smutek,rozpacz).

Nie wiem jakoś tak ;p
może troszkę Ci pomogłam ;D
18 4 18