Odpowiedzi

2010-01-23T15:57:46+01:00
Stwierdzenie, że pieniądze to nie wszystko, szczęścia nie dają jest słuszne. Postaram się to udowodnić kilkoma przykładami.
Pierwszym argumentem jaki chciałbym przedstawić jest postępowanie Harpagona - bohatera utworu Moliera pt. "Skąpiec". Przez całe życie intersowały go tylko pieniądze. Nie darzył nikogo żadnym uczuciem. Nawet swoich dzieci nienawidził,mino że były to dla niego najbliższe osoby. Uważał, że wydają one tylko jego pieniądze. Przez pewien czas darzył uczuciem Mariannę i nawet chciał ją poślubić ale tylko dlatego, ze była ona biedna i skromna i nie musiałby wydawać na jej ubrania i kosmetyki zbyt dużo pieniędzy. Kiedy zaginęła jego szkatułka z pieniędzmi, pozwolił aby to jego syn zaślubił tę dziewczynę, tylko po to aby odzyskać swoje pieniądze. Dowiódł tym samym, że bogactwo jest dla niego najważniejsze. Jednak przez to, ze liczyły sie dla niego tylko dobra materialne na starość pozostał samotny, nie kochany, nawet dzieci sie od niego odwróciły.
Innym przykładem może być Matka Teresa z Kalkuty. Powiedziała ona niegdyś, że pieniądze nie są w życiu aż tak ważne i że można je zdobyć stosunkowo łatwo ale miłości drugiego człowieka nie kupimy sobie za żadne pieniądze. Musimy sobie na to ciężko zapracować. Jak widać pieniądze szczęścia nie dają.
Trzecim dowodem jest to, że powinniśmy sobie okazywać współczucie, zrozumienie i miłość. Chcąc pomóc biednemu dajmy mu siebie, ciepły dom, i miłość do bliźniego a nie pieniądze. Złożony datek pieniężny nie da mu tego szczęścia i uśmiechu na twarzy.
Uważam, że wyżej wymieniona teza jest slusznie postawiona, gdyż jeśli całe swoje życie poświecimy na zdobywanie pieniędzy, może się okazać, że zostaniemy samotni i nieszczęśliwi i wtedy pieniądze nam nie pomogą.
14 3 14
2010-01-23T15:58:03+01:00
Pieniądze, jak wszyscy wiemy są bardzo ważne. Bez nich życie by bardzo trudne i niewiele ludzi mogłoby bez nich dobrze funkcjonować, lecz nie są one najważniejsze.
Pieniądze to nie wszystko, szczęścia nie dają. Moim zdaniem to stwierdzenie jest w pełni prawdziwe. Poprę to w kilku poniższych argumentach.
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że człowiek jest nikim gdy nie ma przyjaciół i nie jest szczęśliwy, więc nie można wszystkiego przeliczać na pieniądze. Bez nich równie dobrze możemy się bawić i być radośni. Mało kto jest dobrym człowiekiem mając bardzo dużo pieniędzy, gdyż jest nimi zafascynowany. Nic innego go nie obchodzi.
Nstępnym przykładem jest osoba Scrooga z książki "Opowieść Wigilijna" karola Dickensa. Scrooge był człwoiekiem niezwykle chciwym i chytrym. Pieniądze i interesy były dla niego rzeczą najważniejszą. Rodzina była dla niego czymś obcym. Nikomu nie chciał pomóc, a co za tym idzie nikt go nie lubiał. Ale co z tego, że miał dużo pieniędzy, jeśli był sam?
Kolejnym przykładem jest ksiązkowa Balladyna. Dziewczyna ta stając sie bogata, zmieniła się nie do poznania. Była zagubiona i przyczyniła się do zabójstw oraz chytrych spisków. Jest to bardzo ważny przykład popierający moje słowa, że pieniaze szczęścia nie dają.
Na zakończenie chciałbym powiedzieć, że człowiek, który jest mniej zamożny może być bardziej uczciwym i sumiennym niż ten, który jest bogaty i ma wszystko to, co chce.
Myślę,że moje argumenty są czytelne i pomogą wam zrozumieć co jest w życiu najważniejsze.Myśle, że spodoba Ci się. Przepraszam za wszystkie błedy. Pisałem dość szybko.
Na tym przykładzie napewno uda CI się napisać coś znacznie lepszego:) Pozdrawiam :DD

Jeżeli uważasz, że jest dobre prosze o naj :)
17 3 17
2010-01-23T16:23:19+01:00
''Pieniądze szczęścia nie dają'' - są to słuszne słowa.
Pieniądze jednak w życiu są ważne, lecz nie najważniejsze. W życiu najważniejsza jest miłość i przyjaźń. Bogaci ludzie zazwyczaj są zrzędliwi, nic im się nie podoba - są nieszczęśliwi. Myślą oni tylko o pieniądzach, interesach, zarobkach. Rodzina jest dla takich ludzi czymś obcym, dziwnym. Liczą się tylko pieniądze. Tacy ludzie nikomu nie pomagają, dlatego też sami nie otrzymują pomocy, gdy tego potrzebują.
Ludzie bez grosza miejący prawdziwych przyjaciół są szczęśliwi, ponieważ jest ktoś kto ich wspiera. Nie są też oni bardzo szczęśliwi. NIe mają fajnych ciuchów, samochodu i ładnego domu. W życiu ważne jest, aby umieć być rozsądnym. Pieniądze nie są w życiu wszystkim. Trzeba mieć i trochę pieniędzy i przyjaciół. Wtedy będziemy szczęśliwi. ; )

To jest o codziennym, prawdziwym życiu ; p

28 4 28