Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-01T18:30:37+02:00
Świat:

Rada Europy nie przyjęła sankcji wobec Rosji


Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (ZPRE) nie zgodziło się na sankcje wobec Rosji za nierespektowanie przez nią rezolucji Zgromadzenia w sprawie zeszłorocznej wojny z Gruzją i potwierdziło prawo delegacji rosyjskiej do głosu. Zgromadzenie zaznaczyło, że zdecydowało się "dać czas" Rosji. »

Litwa" protest Polaków w obronie swych praw


"Europejczycy, obrońcie nasze prawa", "Nie - deptaniu praw człowieka", "2004 - akcesja do UE, 2009 - dyskryminacja narodowościowa" - z takimi plakatami w językach polskim, litewskim i angielskim protestowali w Wilnie przedstawiciele społeczności polskiej na Litwie. »


Niemcy: Zmiana w kierownictwie SPD


Dotychczasowy minister środowiska Sigmar Gabriel będzie nowym szefem Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD). Jego kandydaturę poparło w czwartek kierownictwo ugrupowania - podała agencja dpa. »


Kraj:


Ministerstwo ostrzegało przed skutkami zmian w ustawie


Rozszerzenie zakresu dopłat do gier spowoduje upadek niektórych firm hazardowych i odpływ graczy do nielegalnego hazardu - ostrzegało w maju br. ministerstwo gospodarki. »
PAP, KKz /17:43


Modzelewski: lobbing dopuszczalny, gdy jest legalny


Lobbing w Polsce jest dopuszczalny, ale tylko wtedy, gdy jest on legalny. Jednak tworzenie aktów prawnych pod dyktando lobbystów jest patologią - uważa doradca podatkowy i były wiceminister finansów prof. Witold Modzelewski. »


Afera hazardowa nabiera rozpędu; "czy Polacy kochają złodziei?"


Nie milkną komentarze ws. afery hazardowej. Jarosław Kaczyński pyta, czy żyjemy w Polsce przedrywinowskiej, czy porywinowskiej, a Janusz Wojciechowski, europoseł PiS zastanawia się na blogu, czy Polacy kochają złodziei i przedstawia różnice między lobbingiem polskim i europejskim. Zarówno PiS jak i SLD będą chciały powołania komisji śledczej. »
Inf. własna, PKo /12:27
1 5 1