Odpowiedzi

2010-01-23T18:17:14+01:00
Głównych bohaterem lektury pt.” Szatan z VII klasy” jest Adam Cisowski. Miał on 17 lat i uczęszczał do chłopięcego gimnazjum w Warszawie. Mówiono na niego Szatan.
Adam był bardzo wysoki, jego sylwetka była bardzo niefortunna. Chłopiec był bardzo bystry i sprytny. Rozwiązał tajemnicę drzwi, a także odkrył metodę, według której profesor Gąssowski odpytywał uczniów((co dziesiąty z listy, np. drugi, dwunasty, dwudziesty drugi, trzydziesty drugi itd.), a także osobę, która zjadła jego lody. . Szatan wywnioskował też, kto zabrał koledze kosztowne wieczne pióro, odkrył tajemnicę pomyłki w sprawozdaniu finansowym szkolnej spółdzielni ( przyczepiła się czarna nitka, która na papierze udawała jedynkę). Po wielu sukcesach Adama profesor Gąssowski wybrał chłopca do rozwikłania tajemniczych i groźnych wydarzeń w dworku swego brata. Rozwiązał on również wiele innych zagadek.
Moim zdaniem Adam Cisowski, to poznać w pełni pozytywna. Można nazwać go wzorem dla dzisiejszej młodzieży. Jest on bardzo sprytny, wyrozumiały i bystry.
3 2 3