Odpowiedzi

2010-01-23T19:14:43+01:00
'Każda prawdziwa historia jest niekończącą się historią' . Zwrot ten rozumiem tak, że są różne historie. Te bardziej ciekawe i te mniej. Wszystkie jednak rzeczy które był kiedyś są historią. Historiami nazywamy też utwory literackie. Utworów literackich jest bardzo dużo. Wiele jest popularnych, inne mniej. Każdy zna jakieś historie i zazwyczaj bardzo je lubi.
'Każda prawdziwa historia jest niekończącą się historią' znaczy, że żadna prawdziwa historia nie ma końca, wszystkie w pewnym sensie ciągle trwają. Prawdziwe historie są to te, które wydarzyły się naprawdę, nie są wyłącznie fikcją, wymyślona przez autora danego tekstu. Zwrot ten rozumie niewiele osób.

10 zdań jest na pewno ; )
1 5 1
2010-01-23T19:18:32+01:00
"Każda prawdziwa historia jest Niekończącą Się Historią''
Zdanie to rozumiem następująco:
Ważne zdarzenia które miały miejsce bardzo dawno nazywamy
historycznymi wydarzeniami.Można powiedzieć że jeśli są na to
dowody pisemne to wtedy możemy wierzyć że miało to miejsce.
Wtedy dowody te są przekazywane z pokolenia na pokolenie ,z rąk do rąk. Dziś najczęściej inf. są na takie tematy są
opublikowane w książkach czy w podręcznikach do szkoły.
I to właśnie dzięki nim możemy dowiedzieć się co było kiedys,co się wydarzyło.Ciągnie się to w nieskończoność.
W przyszłości o np.sredniowieczu ludzie się też będą uczyli.
I dlatego tak zwany łancuszek się nie skończy tak szybko .
O prawdziwej historii zawsze byędzie sie przekazywać wiedze
kolejnym pokoleniom.Po prostu cos co się raz ważnego zdażyło
to się o tym nie zapomni
Chyba pomogłam DAJ;*NAJ*
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T00:26:14+01:00
"Każda prawdziwa historia jest Niekończącą Się Historią" . Ja rozumiem to zdanie w sposób jednoznaczny. Myślę, że gdy wydarzy się coś naprawdę wielkiego, rozgłośnego i ważnego, wtedy staje się to historia popularna. Każdy po tym wydarzeniu rozpowiada to na około, przeżywa. Świetnym przykładem jest II Wojna Światowa. O niej nikt nie zapomniał, a wydarzenia z niej są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dla utrzymania dokładności wydarzeń z tej historii jest też przekazywanie tej wiedzy w szkołach. Wtedy jest to niekończąca się historia- która przetrwa niezapomniana i ciągle wspominana. Także musi być to historia prawdziwa, na podstawie prawdziwych zdarzeń. Wymyślone historyjki niestety szybko zanikają w pamięci i po kilkunastu latach nikt nie jest w stanie sobie przypomnieć o czym ona była. To wspaniałe, że ludzie przekazują sobie wiedzę na temat ważnych wydarzeń, a także swoje przeżycia, ponieważ można je porównać do swojego życia codziennego, a tym samym uświadomić sobie swoje błędy i postarać się je zmienić, ale też można cieszyć się z lepszych czasów.

Trochę się napracowałam, liczę na "naj" :)
2 5 2